Pohádkový muzikál o nafoukané princezně, která neměla ráda žáby (1969). Hrají a zpívají: H. Davidová – H. Vondráčková, J. Tříska, E. Trejtnarová – M. Voborníková, J. Hanzlík – K. Bláha, J. Pleskot – K. Hála, J. Bek, V. Jirsák a další. Scénář V. Poštulka. Kamera F. Němec. Režie V. Jordánová

Tentokrát jsme pro vás v cyklu Pohádky pro pamětníky připravili hudební pohádku z roku 1969 s hezkými písničkami z pera A. Michajlova a P. Kopty. Písničky tvoří důležitou část příběhu a nazpívaly je (mimo obraz) známé hvězdy tehdejší pop music – H. Vondráčková, M. Voborníková, K. Hála a K. Bláha.

Bylo jednou jedno království, v němž žila rozmazlená a namyšlená princezna (H. Davidová). Neměla ráda žáby a jinou podobnou havěť, a tak se jí moc nelíbilo, když na ni najednou začaly odevšad skákat. V místním rybníce totiž žil vodník (J. Pleskot), kterému se pokazil vodní stroj na lekníny. Místo krásných kytek vyráběl skřehotavé žáby. Vodníkovi se ovšem princeznino chování vůbec nelíbilo a za trest ji zbavil řeči. Vysvobození se může dočkat jen tehdy, když políbí žábu. Do děje tedy vstoupil princ (J. Tříska) a mladý potápěč (J. Hanzlík), aby dali všechno do pořádku. Políbí princezna žábu? A kdo si nakonec vyslouží polepšenou princeznu za ženu?

Napište nám