O zdraví a o léčbě nemocí v inspirativní talk show MUDr. Kateřiny Cajthamlové. Režie M. Čech

Pořad bylo možné přehrát do 12. 2. 2017
Video není k dispozici

Varixy jsou pro většinu pacientů nehezkým kosmetickým problémem. Dlouhodobým zanedbáváním křečových žil si můžeme přivodit i závažné obtíže, jako je žilní trombóza nebo bércový vřed. Na jejich vznik má zásadní vliv genetická dispozice, dále ženské hormony a těhotenství. Na křečové žíly trpí až dvakrát více žen než mužů.

Névus flammeus, kožní onemocnění známé pod lidovým názvem oheň, je porucha cévních kapilár, vyskytující se převážně na krku, hlavě a v obličeji. Jedná se o velmi výrazný celoživotní estetický problém a zároveň neskutečnou psychickou zátěž.

Stárnutí očních víček nejvíce ovlivňuje mimika, dědičná dispozice, typ kůže, alergie, onemocnění ledvin nebo celková životospráva. Povadlá kůže kolem víček není jenom estetickou vadou, ale také vadou funkční. Vyvolává pocit vyčerpanosti, slzení, bolestivosti očí, vede k celkové únavě a migrénám. Reagujte na potřeby svého těla včas, zlepšíte si svůj život!

Dále si ve studiu představí naši krev – jak v těle proudí a jaká onemocnění může mít.

Test na potenciální riziko rozvoje chronického žilního onemocnění

Pohlaví:

Věk:

Jak dlouho žijete spíše sedavým způsobem života?

Vážíte více, než byste chtěl/a?

Kolikrát jste rodila?

V jaké pozici jste po většinu svého pracovního dne?

Máte v rodině (matka, otec) křečové žíly?

Chodíte, plavete, jezdíte na kole, běháte nebo chodíte do posilovny?

Cítíte někdy „těžké nohy“?

Tato „tíha nohou“ je zvýšena:

Míváte někdy oteklé kotníky?

Berete hormonální antikoncepci?

Vyhodnocení:

4-16 bodů: Máte poměrně nízké riziko rozvoje žilního onemocnění, udržujte si nadále zdravý životní styl, aby Vaše žíly zůstaly v pohodě.

17-27 bodů: Jste v riziku rozvoje žilního onemocnění a/nebo již máte počáteční projevy tohoto onemocnění. Co nejdříve změňte životní styl (sport, pohyb, péče o končetiny) a poohlédněte se odborníkovi, který Vám provede ultrazvuk žil a doporučí konzervativní terapii (komprese, venofarmaka, lymfatické masáže).

28-37 bodů: V podstatě máte diagnózu chronického žilního onemocnění a/nebo máte vysoké riziko, že se s tímto onemocněním bude v blízké budoucnosti léčit.

Chat

plastický chirurg

Doc. MUDr. Andrej Sukop, Ph.D.

Také díl věnovaný zázrakům estetické medicíny na webu doplní chat s hostem Kateřiny. Po skončení pořadu bude na vaše otázky odpovídat plastický chirurg Andrej Sukop. Zeptejte se již nyní na to, co vás zajímá!

Ve středu 25. ledna 2017


Stopáž54 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD HD