Při útěku z arabského zajetí na Staška a Nelu čeká dobrodružná cesta přes území divokých kmenů napříč africkým vnitrozemím. Polský film podle románu Henryka Sienkiewicze.
Hrají: A. Fidusiewicz, K. Sawkaová, M. Ngubeni, L. Shongweová, A. Żmijewski, A. Strzelecki, K. Kowalewski a další. Režie Gavin Hood.

Dobrodružný a napínavý film, natočený podle slavné knižní předlohy polského spisovatele Henryka Sienkiewicze, vypráví příběh odehrávající se v místě, jež bylo kdysi známé jako černý kontinent a země plná primitivních lidí, neznámých krajin, vysokých a hlubokých lesů, tajemných řek a hor. Hlavní hrdinové čtrnáctiletý Stašek Starkowski a téměř osmiletá Nela Rawlinsonová jsou během dovolené na Nilu odděleni od svých otců a uneseni pomstychtivými následovníky Mahdiho. Ten zatím stojí v čele arabských rebelů a hrozí, že změní obrovský kus země v peklo zkázy a masakru. Obě děti se jako zajatci nečekaně ocitají tam, kde jim téměř na každém kroku hrozí násilí, smrt hladem, písečná bouře, anebo nebezpečí v džungli plné divokých zvířat a bojujících domorodých kmenů. Na své nedobrovolné cestě Afrikou musí vzdorovat situacím, ve kterých by byli bezmocní i dospělí muži a ženy... Polský film se natáčel v exteriérech v Tunisu (například v Tozeur, v místech, kde George Lucas připravoval svou slavnou sci-fi Hvězdné války), a také částečně na pobřeží Středozemního moře. Za kamerou stál scenárista a režisér Gavin Hood. Při realizaci projektu se tvůrci museli vyrovnávat s nepřízní exotického počasí, řešit "drezúru" slonů, velbloudů a koní.

Napište nám