Pořad, ve kterém Česká televize dobývá veřejný prostor!

Veřejný prostor sice patří všem, ale málokdo se o něj stará! Téměř v každém městě se naštěstí najde skupina nadšenců, která dokáže resuscitovat zchátralé prostory, přivést lidi do opuštěných parků, najít místo pro skejťáky a bruslaře nebo proměnit bývalé mrazírny v multifunkční kulturní centrum.

Tým České televize v čele s architektem Alešem Studentem a nekompromisní moderátorkou Natálii Řehořovou hledá společně s místními nadšenci prostory, finance i odborníky, kteří jsou přesvědčeni, že náš životní prostor nekončí prahem našeho bytu. Snaží se přesvědčit kompetentní lidi, že stačí málo a zanedbaný prostor v jejich okolí může vypadat úplně jinak. Na konkrétních příkladech ukazují, že některé veřejné objekty nevypadají bezútěšně jen proto, že kompetentní vlastník nemá dostatek financí na jejich obnovu a údržbu, ale že chybí podnět, nápad a snaha něco změnit!

Každý díl pětidílné série se zaměří na konkrétní lokalitu a na příběh místní komunity, která se rozhodla veřejný prostor změnit, zkultivovat a upravit. Pořad kombinuje prvky reality show, publicistiky a dokumentu se záměrem přesvědčit diváka, že veřejná aktivita a zájem o veřejný prostor je tak cool, až stojí za to se o něj zajímat.

Účinkují Aleš Student a Natálie Řehořová, režie Roman Motyčka.