Světlo pro Světlušku

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 19  
Sdílet
| Poslat odkaz

Oslavte s námi 10. narozeniny na benefičním večeru ve Velkém sále pražské Lucerny. Spolu s Anetou Langerovou přijdou popřát také P. Liška, I. Trojan, M. Rottrová, H. Maciuchová, M. Kubišová, J. Kirschner, A. Banášová, T. Vilhelmová, B. Hrzánová, E. Balzerová, S. Stašová, V. Dyk, M. Ruppert, O. Brzobohatý, BUTY, Hradišťan, Kühnův dětský sbor, M. Bihári a další talentovaní na jednom pódiu. Medailonek komu Světluška pomáhá, unikátní reportáže Den POTMĚ s osobnostmi a letos navíc Světluška i tančí. Režie D. Sís

Oslavte s námi 10. narozeniny Světlušky. Zveme vás i vaše přátele na koncert Světlo pro Světlušku a ke sledování přímého přenosu na ČT1 a Radiožurnálu!
Benefiční večer s patronkou Anetou Langerovou a vzácnými hosty, kteří budou zářit na jednom pódiu s nevidomými, se uskuteční v sobotu 2. listopadu od 21:40 hodin v pražské Lucerně, odkud jej bude živě přenášet ČT1 a ČRo 1 –Radiožurnál.

Popřát přijdou Pavel Liška, Ivan Trojan, Marie Rottrová, Hana Maciuchová, Jana Kirschner, Marta Kubišová, Ondřej Brzobohatý, Vojta Dyk, Matěj Ruppert, BUTY, Hradišťan, Simona Stašová, Zuzana Bydžovská, Adela Banášová, Taťána Vilhelmová, Petr Malásek, Bára Hrzánová s talentovanými nevidomými na jednom pódiu: Lukáš Kubek, Mário Bihári, Martin Svátek, Radim Vojtek, Ráchel Skleničková, Roberto Lombino, Adam Blažek, Lenka Dvořáková, Aleš Příborský a velký Světluščí sbor složený z Kühnova dětského sboru, Canti di Praga, Carillon, děti Školy Jaroslava Ježka a školy pro zrakově postižené na Náměstí Míru v Praze a další…

A bude se také tančit! Netradiční duety, které doprovází 80členný sbor vidících a nevidících, vznikají jen pro tento večer, stejně jako unikátní reportáže dokumentaristky Olgy Špátové DEN POTMĚ, ve kterých si Eliška Balzerová a Aneta Langerová vyzkouší, jaké to je prožít den bez jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů – zraku. Medailonek „Komu svítí Světluška“ představí Lukáška ze Znojma, jenž je jedním z mnoha nevidomých, kterým Světluška pomáhá.
Slavnostním večerem vyvrcholí celoroční projekt Světluška, v rámci kterého se dosud rozdělilo na přímou pomoc nevidomým více než 90 milionů korun. Tento večer je také poděkováním všem, kteří Světlušce pomáhají.

Pomáhat mohou všichni, i diváci od obrazovek a to nejen během tohoto jediného večera, ale po celý rok. Během přímého přenosu mohou diváci a posluchači využít speciální Call Centrum, kde se v roli operátorů představí někteří z gratulantů – herci, herečky, sportovci a zpěváci. Těm sdělí výši svého daru, který pošlou po skončení přenosu na sbírkové konto 99999 99999/0100. Těšíme se na vás v Lucerně, u televize i rádia.

Jak přispět na Světlušku?

Dárci mohou Světlušku podpořit kdykoliv v průběhu roku odesláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS SVETLUSKA (1 DMS = 30 Kč, Světluška obdrží 27 Kč), nebo ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA (pravidelná měsíční podpora Světlušky ve výši jedné DMS po dobu jednoho roku). Sbírkové konto Světlušky "deset devítek" 99999 99999/0100 je rovněž otevřené po celý rok.

Přehrát video

Více na portálu ČT24

Diskuse diváků
 • Radim 10. 11. 2013 17:44

  Děkuji

  Krásný emotivní pořad bez patosu... gratuluji všem, kdo koncert připravovali. Velmi vytříbená hudební v…

 • Lenka Penkavova 6. 11. 2013 22:38

  Myslim, ze cely vecer byl nadherny. Adelka je uzasna moderatorka ;). Anet jako…

 • H. P. 6. 11. 2013 11:07

  Děkujeme Světlušce, děkujeme České televizi!

  Úžasný koncert, zase jsem byla dojatá - jako každý rok. KRÁSNÝ VEČER, DĚKUJEME ZA NĚJ!!! A těšíme …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 80 minut – Rok výroby: 2013 – L  HD
Žánr: Hudba
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje
Související pořady