Fotograf Pierre a malíř Gilles pracují v tandemu, Philippe Ramette, Ruben Brulat a JR. Francouzský dokument

Pierre a Gilles se potkali v Paříži v roce 1976. Fotograf a malíř začali pracovat společně. V roce 1983 svá díla vystavili a v uměleckém prostředí se dočkali okamžitého uznání. S humorem a bez nějakých tabu si hráli s ikonografií, porušovali pravidla i stereotypy. Jejich snímky jsou důkladně promyšlené, a přitom jim nechybí spontánnost. Jejich fotografie se snoubí s malbou. Dosáhli mezinárodního věhlasu, pravidelně vystavují v galeriích, muzeích a dalších institucích v Evropě i ve světě.

Konceptuální umělec Philippe Ramette s fotografem Marcem Damagem vytvářejí fotografické instalace odolávající tíži ubíhajícího času. Martin Guesnet, společník aukční síně Artcurial: "Na Philippově díle je zajímavé to, že ty fotografie jsou jako sen. Přitom na nich není nic umělého. Je to v podstatě převrácení reality. Nebo zviditelnění groteskních paradoxů".

Ruben Brulat pěstuje svého druhu ´land art´. Samospouští ze stativu se například vyfotí ze vzdálenosti sta metrů, když se v opuštěných horách položí jako Adam na čerstvý sníh.

JR je jméno, které renomovaný francouzský fotograf používá od svých třinácti let, kdy začínal s graffiti. Jsou to jeho iniciály. Sám tvrdí, že nechce nic podepisovat celým jménem, aby se jako angažovaný umělec vyhnul policejním návštěvám. JR v roce 2011 dostal prestižní Tate Prize.

Napište nám