Slavné americké drama s Julií Andrewsovou a Christopherem Plummerem v hlavních rolích.
Dále hrají: G. Headlyová, S. Robards, B. Cullen, W. Rothhaar a další. Scénář a režie Ernest Thompson.

Divadelní bestseller Ernesta Thompsona Na Zlatém jezeře měl svou divadelní premiéru v roce 1978. V roce 1981 se dočkal velmi pečlivého a povedeného zfilmování s vynikajícími herci v titulních rolích - Henrym Fondou a Katharine Hepburnovou. Ti si spolu se scénáristou odnesli za své herectví oscarové ocenění.

V tomto novém zpracování z roku 2001, které je vlastně živým televizním záznamem pod režijním vedením autora hry Ernesta Thompsona, uvidíme rovněž dva známé herce - Julii Andrewsovou a Christophera Plummera. Přestože se inscenační tvar i herci, pronásledovaní živě kamerou, řídí spíše divadelními zákonitostmi, i zde vynikne přesný, vtipný a dobře vypointovaný dialog stárnoucího páru, který tráví svá léta na milovaném Zlatém jezeře.

Znovu se před námi odvíjí příběh Normana Thayera, který skrývá svůj strach ze smrti a nemohoucnosti za sarkasmy nejen ve vztahu ke své chápající ženě, ale vůči všem, s nimiž se setkává. Návštěva dcery Chelseay otevře některé staré rány, ale zároveň pomůže nahlížet na některé konflikty v novém světle.

Napište nám