Řadou cen ověnčená pětidílná minisérie Konec přehlídky vznikla podle scénáře renomovaného britského dramatika a scenáristy českého původu Toma Stopparda, který do televizní podoby převedl stejnojmennou románovou tetralogii Forda Madoxe Forda.

Děj nás zavádí do přelomového období britské, jakož i evropské historie, vymezeného roky 1908 – 1918, během nějž pohodlné jistoty starého světa podlehly chaosu a zmaru v zákopech první světové války. To vše tvoří pozadí pozoruhodného příběhu lásky a zrady, na jehož počátku si anglický aristokrat Christopher Tietjens bere za ženu Sylvii Satterthwaiteovou, krásnou, ale proradnou mladou dámu z vyšších kruhů, která čeká dítě, jež může, nebo nemusí být jeho. Christopher je rozhodnutý zůstat ke své ženě loajální navzdory řadě nevěr. Jeho život však změní setkání s Valentine Wannopovou, neohroženou mladou sufražetkou.

Kromě špičkové úrovně zpracování, která je u britské televizní tvorby samozřejmostí, sérii zdobí vynikající herecké obsazení, jemuž vévodí Rebecca Hallová a Benedict Cumberbatch, díky seriálu Sherlock patrně nejzářivější britská hvězda současnosti. Vedle nich se objevují další známá jména, jako Rupert Everett, Janet McTeerová, Adelaide Clemensová, Miranda Richardsonová, Roger Allam, Rufus Sewell a další.