Existuje něco jako recept na vítězství? Životní trasa jednoho z největších běžců všech dob od jeho kariérních začátků až po nejslavnější vítězství.
Režie: David Ondříček. Scénář: David Ondříček, Alice Nellis, Jan P. Muchow. Hrají: Václav Neužil, Martha Issová, James Frecheville, Robert Mikluš a další.
Zátopek

Životní osudy legendárního českého atleta, čtyřnásobného olympijského vítěze Emila Zátopka, jsou rámovány rokem 1968. Právě tehdy, po svém kolapsu na olympiádě v Mexiku, se na Zátopka (V. Neužil) obrací s prosbou o pomoc fenomenální australský běžec Ron Clarke. Clarke (J. Frecheville) má na svém kontě sice bezpočet skvělých rekordů, důležité závody ale vyhrávat nedokáže. Rád by od svého velkého sportovního vzoru, který tretry už dávno pověsil na hřebík, slyšel recept na to, jak obstát v těch nejdůležitějších a nejtěžších okamžicích kariéry. V retrospektivách se tak vracíme do stěžejních okamžiků Emilova soukromého i sportovního života a kromě jiných poznáváme i jeho ženu, oštěpařku Danu (M. Issovou). I jejich vztah v průběhu času prošel nejednou těžkou zkoušku a jednou takovou prochází i nyní. Vrátí se Dana ke svému manželovi? A existuje univerzální recept na to, jak vyhrávat? Snímek získal Cenu diváků na festivalu v Karlových Varech a osm Českých lvů včetně toho za nejlepší film roku.

Napište nám