Koncert pod širým nebem na Purkrabském dvoře gotického klenotu Karlštejn

Filmový muzikál Noc na Karlštejně natočil v roce 1973 režisér Zdeněk Podskalský. O čtyřicet let později uspořádal producent Janis Sidovský open air koncert na nádvoří hradu Karlštejn, kde písně z muzikálu zazněly v podání nové generace umělců. Stejnojmenná Vrchlického hra je zasazena do doby vlády Karla IV., přesně do roku 1363, což symbolicky s trojkou na konci letopočtu zvýraznilo carolinské výročí.

Na Purkrabském dvoře hradu Karlštejn 22. srpna 2013 živě vystoupili Vojtěch Dyk, Matěj Ruppert, Jan Budař, Jakub Prachař, Zuzana Stivínová, Ondřej Ruml, Tereza Černochová a Jan Maxián. Generaci třicátníků doplňují všestranný František Segrado, známý z projektu Kudykam a Český národní symfonický orchestr, který dirigoval Kryštof Marek.

Koncert pod širým nebem nabídl dvě části – v první Český národní symfonický orchestr zahrál svitu z filmu Tři oříšky pro Popelku, ve druhé pak v „obsazení snů“ zazněly skladby Do věží, Lásko má, já stůňu, Hoja hoj, Muži nejlíp sluší sólo, Je v tom něčí dcera, Když mám tekutou révu nebo Ten, kdo nedumá.

Filmové písničky Karla Svobody a Jiřího Štaidla za čtyři desítky let zlidověly a na repertoáru je má řada českých i slovenských zpěváků.

Napište nám