Karel Roden a Vanda Hybnerová v hlavních rolích filmu ověnčeného řadou tuzemských i zahraničních cen.
Režie: Olmo Omerzu. Scénář: Nebojša Pop-Tasić. Hrají: Karel Roden, Vanda Hybnerová, Jenovéfa Boková, Martin Pechlát a další.

Otec, matka, dcera, syn. Rodina. Navenek vzor dokonalosti a harmonie. Jenže pak se rodiče (K. Roden a V. Hybnerová) rozhodnou vydat na vysněnou plavbu Indickým oceánem a s otevřeností a důvěrou sobě vlastní nechají oba potomky doma samotné. Nepřítomnost rodičů vyvolá v sotva dospělé Anně (J. Boková) a pubertálním Erikovi (D. Kadlec) euforii a pocit náhlé svobody. Pozvou si kamarády (E. Křenková, M. Sabadin), pořádají večírky, prožívají větší i menší milostné trable, jenže když se rodiče přestanou z exotické cesty ozývat, přijde strach a neblahé tušení. Děti, které si dosud na dospělé spíš jenom hrály, jsou krutě vtaženy do světa dospělých a není jisté, jak moc jim v této situaci dokáže pomoct jejich strýc (M. Pechlát). V každé rodině se totiž skrývá nějaký ten kostlivec ve skříni. Najednou tu jde hned o několik lidských životů. A jeden psí...

Snímek získal celou řadu ocenění u nás i v zahraničí. Premiéru měl na festivalu ve španělském San Sebastianu, na festivalu v Tokiu získal Cenu za umělecký přínos, na festivalu v německém Cottbusu byl oceněn K. Roden cenou za nejlepší mužský herecký výkon a na festivalu v Lublani obdržel Cenu Fipresci. V tuzemsku získal Zlatého ledňáčka na Finále Plzeň a Ceny české filmové kritiky za nejlepší film roku a nejlepší scénář.

Napište nám