Dramatický příběh dospívající německé dívky v době blížícího se konce 2. světové války. Podle stejnojmenného románu P. Kohouta.
Režie: Viktor Polesný. Scénář: Pavel Kohout, Jelena Mašínová, Viktor Polesný. Hrají: Ester Geislerová, Boris Rösner, Zdenka Studenková, Zlata Adamovská a další.

Televizní autorská adaptace románu Pavla Kohouta, postihující tragické téma poznání a prohlédnutí iluzí dospívající německé dívky, která je náhle konfrontována se zničující mašinérií fašismu a zrůdností systému, na němž se její rodiče a blízcí podílejí.

Dospívající Kristina (E. Geislerová), dcera velitele pevnosti koncentračního tábora (B. Rösner, od jehož narození nedávno uplynulo 70 let), přijíždí z bombardovaného Berlína za svými rodiči, jejichž život pro ni představuje svět harmonie a klidu. Rodiče se pokusí její iluze ještě upevnit hodinami baletu, kterými ji má provázet bývala maďarská primabalerína. V jediném dni se tak vzdor záměrům a plánům otce, typického německého důstojníka, hroutí Kristininy představy a iluze o společnosti rodičů a jistotách domova. Celá zvrácenost a zrůdnost německého válečného a totalitního mechanismu před ní vystupuje s tragickou neúprosností i s ozvěnou blížícího se konce války.

Titul uvádíme u příležitosti dne památky obětí holocaustu.

Napište nám