Portrét předčasně zesnulého architekta Davida Kopeckého, vytvořený jeho manželkou, která se snaží poznat jeho osobnost a vyrovnat se s ní. Snímek letos dostal prestižní Cenu Pavla Kouteckého za nejosobitější dokumentární počin roku. Režie B. Kopecká

Pořad bylo možné přehrát do 8. 1. 2015
Video není k dispozici

Portrét předčasně zesnulého architekta Davida Kopeckého. Bára Kopecká, režisérka a manželka až po jeho smrti začala lépe chápat, s kým vlastně žila. Proto se rozhodla z útržku vzpomínek a ztracených důvěrností filmově vylíčit ten všudypřítomný stres a vzrušující dobrodružství z nepředvídatelného, které on kolem sebe šířil.

David Kopecký byl jedním z předních českých architektů mladé generace; rebel, který bohužel zemřel poměrně náhle a stejně dramaticky, jako žil. Film DK je pátráním po tom, kdo vlastně byl David Kopecký. Je to na první pohled deník a portrét, ve výsledku pak hlavně dokument na téma úvahy o touze po ideálu (ze kterého odmítal slevit), o boji s temnotou, kterou v sobě máme (a kterou on přijímal jako platnou součást svého života), o ceně, kterou jsme ochotni platit, o vůli žít podle sebe, o vůli tak zemřít.

Stopáž76 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrDokument

Všechny koprodukční filmy České televize