Chtěly mít postavu topmodelky a málem na to doplatily životem. Závažné problémy anorexie a bulimie v americkém dokumentu

„Když se podívám do zrcadla, vidím tlustou a zbytečnou holku, která je k ničemu,“ svěřuje se jedna z protagonistek alarmujícího dokumentárního snímku, čtrnáctiletá na kost vyhublá dívenka.

Bývalá modelka Kate zase vzpomíná, jak se jí ve škole posmívali pro její nadváhu. Když poté nastoupila cestu tvrdého odříkání jídla a stala se hvězdou přehlídek i módních časopisů, zjistila, že ji sice lidé obdivují, ale že život se jí zúžil do magického okénka osobní váhy. Po vyléčení se Kate k modelingu vrátila – nyní však předvádí tzv. nadměrné velikosti. Na půvabu jí to v žádném případě neubralo a je spokojená.

Problémů spojených s poruchami příjmu potravy je celá řada a mohou potkat prakticky každou dívku či mladou ženu. Ke zvláště ohroženým však patří baletky, modelky, herečky a samozřejmě dívenky v pubertě.

Velmi negativní roli hraje všude ve světě reklama, která předkládá jako ideál krásy právě extrémně štíhlé dívky, často anorektičky.

Dostat se ze začarovaného kruhu je velmi nesnadné.

Napište nám