To všechno nás postihlo

Dokument o vzniku stejnojmenné výstavy, kterou Mark Podwal, významný newyorský lékař, výtvarník a publicista, připravil v roce 2014 pro Památník Terezín. Režie J. Hovorka

V roce 2014 se v terezínském Muzeu ghetta uskutečnila vernisáž čtyřiceti dvou prací Marka Podwala, významného newyorského lékaře, výtvarníka a publicisty „To všechno nás postihlo…“ Kresby a malby jsou zneklidňujícími připomínkami antisemitských událostí, které v evropské historii položily základ k pozdějšímu holocaustu. Celé portfolio si následně vyžádaly instituce jako Muzeum holocaustu USA, Knihovna kongresu USA, univerzity Harvard, Yale, Princeton, Columbia, Hebrejská univerzita, Národní knihovna Izraele a další.

Dokument o vzniku tohoto souboru výtvarných děl natáčel režisér Jaroslav Hovorka nejen v New Yorku, kde vznikla interview s nositelem Nobelovy ceny míru Elie Wieselem, výtvarníkem Petrem Sísem nebo ředitelem Metropolitní opery, pro kterou Podwal vytváří plakáty, ale navštívili spolu i Osvětim a některé významné židovské památky v Čechách.

Stopáž39 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrDokument