Dobrý řidič Smetana

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 19  
Sdílet
| Poslat odkaz

Celovečerní dokumentární film Víta Klusáka a Filipa Remundy o olomouckém řidiči autobusu Romanu Smetanovi, který se do boje s nespravedlností, mafiánstvím a nevkusem české politiky vyzbrojil lihovým fixem.

Smetana politikům na plakátech přikresloval tykadla a pod to psal, že jsou to lháři, zloději a korupčníci. Udal ho jeden z kolegů. Byl souzen manželkou počmáraného politika. Poškodil přece soukromý majetek! Zaplatil škodu 15 tisíc korun, ale další trest odmítl. Moje náprava je naprosto vyloučena, zvolal Smetana u soudu. Vyfasoval sto dnů natvrdo. Prezident Klaus mu milost neudělil. Autoři filmu už nedokázali jeho příběh jen natáčet – nakoupili spreje a vyrazili do ulic. Film o souboji práva a spravedlnosti. Je svoboda projevu nadřazena poškození cizí věci? Existuje moment, kdy je potřeba se vzepřít společensky uznaným normám? Dokáže řidič autobusu diskutovat s premiérem?

Film vyrobila společnost Hypermarket Film v koprodukci s Českou televizí.

Diskuse diváků
  • JĂ©ÄŤko 29. 3. 2014 20:02

    Taky bych rád věděl kde to vidět

    Nikde v žádnĂ©m kinÄ› v okolĂ­ to nedávajĂ­, žádná on-line pĹŻjÄŤovna to nemá a doko…

  • Roman Bednář 1. 3. 2014 14:57

    Online

    Dá se to nÄ›kde sehnat? ÄŚlovÄ›k by i zaplatil, aby se mohl na ten dokument podĂ­v…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 77 minut – Rok výroby: 2013
Žánr: Dokument

Premiéra:

12. 12. 2013

Více na portálu ČT24
Související pořady