Nepohrávej si se silami temna, rozleptají tvou duši. Johnny Depp v hlavní roli satanského thrilleru. Francie, Španělsko, USA.
Dále hrají: F. Langella, L. Olinová, E. Seignerová, T. Amoni a další. Režie Roman Polanski.

Hrdinou filmu Devátá brána, který můžeme označit jako thriller, horor i detektivku, je oblíbený americký herec Johnny Depp, kterého režisér Roman Polanski obsadil do role charismatického, samotářského znalce a "hledače" knih a vzácných tisků.

Devátá brána je adaptací bestselleru španělského autora Artura Péreze-Reverteho Dumasův klub, který vyšel česky v roce 2000.

Dean Corso, jehož výhodou je jeho obratnost a především rychlost, s jakou získává vzácné knihy pro své bohaté zákazníky, přijme nabídku tiskového magnáta, aby za vysokou odměnu porovnal tři dochované exempláře knihy z roku 1666 Devět bran Říše stínů. Autor byl upálen inkvizicí a údajně některé rytiny z knihy pocházejí od samého Lucifera. Jeden výtisk nedozírné hodnoty sběratel Bolkan přímo Corsovi svěří. Aby splnil své poznání, musí tento nenápadný znalec odjet do Evropy, ale kam přijde, nalézá bizarní podivnosti a smrt. I když se tomu brání, je stále více vtahován do hry, kterou chtějí někteří lidé rozehrát s Pánem temnot.

Napište nám