Jeden z nejpopulárnějších britských komediálních seriálů posledních let je ryze autorským počinem herečky, komičky, příležitostné zpěvačky a spisovatelky Mirandy Hartové (1972), jehož televizní podobě předcházela autobiograficky laděná rozhlasová show Miranda Hart’s Joke Shop, kterou v roce 2008 vysílala stanice BBC Radio 2. Hrdinkou seriálu je čtyřiatřicetiletá Miranda, hrdá majitelka krámku s žertovnými předměty, jenž provozuje společně se svou kamarádkou Stevie. A těžko byste hledali dvě rozdílnější osoby. Zatímco Stevie je drobná, rťutovitá plavovláska se zdravým zájmem o opačné pohlaví, tmavovlasá Miranda měří metr pětaosmdesát a jestli něco z duše nenávidí, jsou to formální společenské příležitosti, které dokáže svým neodolatelným způsobem proměnit v naprostou katastrofu. Není divu, že je stále svobodná a bez závazků, což přivádí k zoufalství a nezřídka též k zuřivosti její panovačnou středostavovskou matku Penny, která se jí za každou cenu pokouší najít manžela. Miranda však už svou lásku má. Jejím vyvoleným je kamarád ze studií Gary. Jediná potíž je, že on o tom neví a všechny pokusy o sblížení jaksi ne a ne klapnout…

Seriál svým pojetím představuje divácky vstřícný, inteligentní mainstream. Co jej však odlišuje od běžné produkce je naprosto originální, živelný klaunský talent autorky a protagonistky v jedné osobě, která navzdory všem svým nedostatkům vzbuzuje od první chvíle divácké sympatie. Jedním z důvodů této obliby je určitě nebývalá míra autenticity, osobního nasazení ale i nefalšované radosti, která je cítit z každého Mirandina trapasu, fyzického karambolu či záchvatu absurdního slovního průjmu. S vědomím rozdílnosti stylu obou komiků a ošidnosti každého takového srovnání si troufáme říci, že v Mirandě Hartové nalezla britská komedie výraznou ženskou osobnost formátu Rickyho Gervaise.

V letech 2009–2012 vznikly tři šestidílné řady seriálu, které na přelomu let 2014–2015 završily dva o něco delší speciály. Česká televize uvádí všechny epizody, nově opatřené kongeniálními titulky Alžběty Šáchové.