Legendární soutěžně zábavná show Kufr

V „retro“ vydání dodnes populární soutěže Kufr vám i po letech stále stejně pohotový moderátor Pavel Zedníček spolu se svým kolegou Alešem Ulmem připomenou atmosféru někdejšího pořadu, který bavil diváky na obrazovkách ČT po 12 let. Kufr se stal pojmem a získal nejen čtyři ceny TýTý za pořad roku, ale hráli si ho i učitelky s dětmi, hasiči, policisté a další – jak praví někdejší korespondence. Vysílání Kufru začalo v roce 1992, kdy jej režíroval s velkým citem pro humor a improvizaci Jan Bonaventura. V pořadu soutěžilo vždy 5 soutěžících, kteří prošli konkurzem, a 5 poradců – známých osobností nejrůznějších profesí – herců, režisérů, zpěváků, muzikantů…

Ve zvláštních silvestrovských vydáních účinkovali pak jen VIP soutěžící a úspěšně bavili diváky po 13 Silvestrů. Pořad měl i oblíbená „dětská“ vydání, kde soutěžily děti s dospělými poradci.

Připomeňme si atmosféru pořadu i řadu známých osobností, které kdysi v Kufru účinkovaly, jako V. Hybnerová, J. Paulová, B. Polívka, J. A. Náhlovský, J. Mladý, B. Klepl, R. Tesařík – či naopak jsou tu poprvé, jako M. Absolonová, A. Kerestešová a D. Písařovicová. Do publika přišla podpořit účinkující i řada někdejších účastníků Kufru – např. I. Hüttnerová, N. Konvalinková, P. Soukup s rodinou, D. Drtinová s dcerou, J. Přeučil, P. Trávníček s doprovodem a další. Náladu ve studiu zpříjemnila i skupina Yo Yo Band.

Napište nám