Teleautomat 2013

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Ta doba už se nikdy nevrátí, kdy ulice byly zcela vylidněné, protože všichni diváci v zemi sledovali první program Československé televize. V době desítek digitálních kanálů je těžké uvěřit, že ne tak dávno byla televize jen jedna a její pořady znal každý.

Klikněte pro větší obrázekPojďte se s námi ponořit do vzpomínek na dobu, ve které jsme žili, a na pořady, kterými jsme žili. A je z čeho vybírat – v archivu Československé a České televize se za 60 let nashromáždilo přes 230 tisíc hodin záznamů! Právě z nich „sestrojil“ režisér Viktor Polesný s týmem scenáristů moderní Teleautomat s historickou náplní. „Jde o nejkomplexnější přehled televizní tvorby za těch uplynulých šedesát let a naší ctižádostí je, aby to vzpomínání bylo dynamický, živý a zábavný,“ říká Viktor Polesný, který pro Teleautomat také vyzpovídal řadu nejlepších televizních tvůrců. „Procházet archiv je na jednu stranu velmi zajímavé, protože archiv je odrazem doby, ale na druhou stranu to přesahuje síly jednoho člověka, proto mám řadu skvělých spolupracovníků včetně mladých lidí.“

Legendární scény a hrdiny dokumentu, zpravodajství a publicistiky, seriálů, zábavy i dramatické tvorby přivádějí v jubilejním pětihodinovém Teleautomatu znovu na obrazovku populární televizní osobnosti. Marek Eben, Zlata Adamovská, Jiří Korn, Jolana Voldánová a Viktor Preiss provádějí diváky okamžiky už zapomenutými i nezapomenutelnými a připojují vlastní komentář, vycházející z jejich „života s televizí“. A na co oni sami vzpomínají? Podívejte se na video:

Přehrát videoPřehrát videoPřehrát videoPřehrát video

„Teleautomat před deseti lety byl kritickým vyrovnáváním se s minulostí, ten letošní už vzniká s větším odstupem, ale zároveň i s větší nostalgií,“ vysvětluje kreativní producentka Alena Müllerová.Nový Teleautomat vyžaduje ještě důkladnější pátrání v archivech, abychom vytáhli na světlo méně známé a méně okoukané scény, takže se dívejte, stojí to za to,“ dodává.

Do hry významně vstupujete i Vy, diváci. V Teleautomatu si v každé hodině můžete sami vybrat i jednu „vzpomínku na přání“ prostřednictvím SMS zprávy. Na hlasující diváky navíc čekají výhry s tím nejlepším z Edice ČT.

Unikátní příležitostí bude poskládat si na webových stránkách na časových osách u každého dílu vlastní Teleautomat z archivních videí. Některá z nich jsou dokonce poprvé přepsaná z filmových pásů.

Teleautomat je pocta tvůrcům, kteří i v politicky nejtemnějších dobách přivedli na svět kvalitní televizní díla, ale zároveň nabídka nejmladší televizní generaci, aby se podívala na způsob života rodičů a prarodičů, tak jak se v televizní tvorbě přirozeně odráží,” říká dramaturgyně Zuzana Trávníčková.

Diskuse diváků
 • Mareš 4. 9. 2013 23:20

  Kdybyste se ráčili jíti bodnout i s Markem Ebenem a Teleautomatem a radši zreprízova…

 • Jan Mitek 11. 7. 2013 22:46

  Nad dopisy diváků

  V Teleautomatu zpravodajství a publicistiky uvádíte k videu Nad dopisy diváků z roku…

 • Ach jo ... 12. 5. 2013 20:36

  Nelze prehrat

  Prenaseni dat z img.ceskatelevize.cz ... uz 10 minut

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Zábava