Na konci dvacátého století to místo připomíná bránu do pekel! Til Schweiger v roli mladíka, který dostává druhou šanci. SRN, Polsko, Francie.
Dále hrají: P. Walkerová, J. Hurt, P. Postlethwaite a další. Režie: Maciej Dejczer.

Mladý notorický delikvent Brute dostává poslední šanci žít normální a relativně svobodný život. V rámci nápravného programu, který britské úřady navrhly v roce 1991 pro případy s nižšímu tresty, je poslán do nejzapadlejšího dětského ústavu kdesi v Rumunsku. Přestože je konec dvacátého století, toto místo, které je sirotčincem a dětskou nemocnicí zároveň, připomíná spíše bránu do pekel. Nezkrotný a impulsivní mladík tu více než kde jinde poznává, že některá pravidla lidskosti musí platit a být uznávána i uprostřed chaosu, korupce či nezájmu, který vládne všude kolem. Když neexistují, musí si je vytvořit sám se svým svědomím. Právě tak nedokáže odepřít "lásku" beznadějnému případu, dvanáctileté nemocné romské dívce, která má nejmenší šanci na adopci ze všech chovanců. Přijme její nebezpečnou hru, která jí může zpříjemnit život. I jeho život se od jisté chvíle nenávratně změní.

Evropský projekt, v jehož pozadí stojí polský režisér Maciej Dejczer, získal např. cenu za scénář na Sundance Film Festivalu, byl oceněn i polskými filmovými cenami za nejlepší scénář a mužský herecký výkon pro německého herce Tila Schweigera, jednoho z protagonistů snímku Klepání na nebeskou bránu. Ve filmu s mezinárodním obsazením uvidíme např. Johna Hurta či Polly Walkerovou.

Napište nám