Timothy Dalton v roli despotického panovníka dostává lekce převýchovy od nejkrásnější ženy New Yorku! Americká moderní variace pohádky „Kráska a zvíře“ (1997)
Dále hrají: F. Drescherová, I. McNeice, P. Malahide, L. Jakubová a další. Režie: Ken Kwapis.

Joy Millerová je půvabná, chytrá a vtipná mladá dáma, která sní o tom, že si svými schopnostmi podmaní jednoho dne celý New York. Ve zkrášlovacích procedurách a tajemstvích se vyzná jako žádná jiná, je totiž výbornou kosmetičkou. Místo slávy se jí však lepí smůla na paty a vrcholem všeho je požár ve večerní škole "krásy", kde Joy vyučuje. Než však mohlo být dokonáno dílo zkázy, způsobené nedopalkem cigarety a hořlavým sprejem, Joy se stihla ukázat světu a hlavně novinářům jako neohrožená zachránkyně všeho živého, zvláště laboratorních zvířat z kabinetu. To natolik zaujalo vyslance diktátora z jistého východního totalitního státu, že právě tuto mladou dámu najme jako učitelku k diktátorovým dětem. Joy vycítí, že je to možná životní šance, a vydá se směrem na východ. Boris Pochenko vypadá jako naprostý neotesanec s obrovským knírem a rázným krokem, bez smyslu pro humor a moderní svět vůbec. Profese Joy je tady zbytečná, ale bystrá žena se brzy "naučí" být dobrou učitelkou. Tři diktátorovy děti rozkvetou a neotesaný panovník dostává první rafinované ženské lekce.

V moderní variaci na známou pohádku "Kráska a zvíře" (jak napovídá ostatně i nepřeložitelná slovní hříčka originálního názvu "The Beautician and the Beast"), která je určena malým i velkým divákům, uvidíme půvabnou Fran Drescherovou a Timothyho Daltona. Diváci možná poznají exteriér krásného zámku Sychrov, kde byl film částečně natáčen.

Napište nám