Ztraceni v čase… Americká minisérie podle novely Stephena Kinga (1995). Hrají: P. Wettigová, D. Stockwell, D. Morse, M. L. Chapman, F. Faison, B. Harris, K. Riddleová, Ch. Collet, K. Maberlyová, B. Pinchot a další. Režie: Tom Holland

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Dílo populárního amerického autora hororů Stephena Kinga (nar. 1947) přímo vybízí ke zfilmování a řada jeho povídek či románů se dočkala filmové či televizní podoby.

Z kingovských filmů stojí za pozornost zejména Carrie (1976, režie Brian De Palma), Osvícení (1980, režie Stanley Kubrick), Mrtvá zóna (1983, režie David Cronenberg), Christine (1983, režie John Carpenter), Misery nechce zemřít (1990, režie Rob Reiner) a přepisy dvou jeho vězeňských příběhů, jež režíroval Frank Darabont, Vykoupení z věznice Shawshank (1994) a Zelená míle (1999).

Jeho obsáhlý postkatastrofický román Svědectví se dočkal adaptace coby televizní minisérie v roce 1994.

Kingova dvousetstránková novela Časožrouti ze sbírky Four Past Midnight (Čtyři po půlnoci) byla adaptována jako dvoudílná minisérie o rok později.

Příběh deseti pasažérů na lince Los Angeles-Boston, kteří se probudí v prázdném letadle deset kilometrů nad zemí, nese všechny znaky Kingovy tvorby – uzavřená skupina lidí se pod vlivem působení neznámých sil musí semknout, aby čelila hrozícímu nebezpečí. Zde jsou hrozbou titulní časožrouti, zubaté nestvůry ničící paralelní časové roviny, když přestanou být současností. Hrdinové filmu musejí během krátké doby nalézt způsob, jak se dostat z „opuštěné“ časové roviny zpátky do své reality, což se neobejde bez obětí.

V hereckém obsazení se objevují některé známé tváře, mj. David Morse jako kapitán Engle, který převezme pilotování osiřelého stroje.
A Dean Stockwell jako spisovatel Bob Jenkins, který svým spolucestujícím (a samozřejmě také divákům) ozřejmuje zásadní problémy spojené s cestováním v čase a jeho paradoxy.
Výraznou úlohu neurotického pasažéra Toomyho vytvořil Bronson Pinchot a postavu předsedy správní rady z jeho chorobných vizí ztělesnil sám autor Stephen King.

Originální názevThe Langoliers
Stopáž91 minut
Rok výroby 1994
 ST
ŽánrFilm