Zákeřné výstřely, které rozpoutaly strhující akci specialistů CIA. Harrison Ford v hlavní roli amerického thrilleru.
Dále hrají: A. Archerová, R. Harris, P. Bergin, J. E. Jones, T. Birchová, S. Bean a S. L. Jackson. Režie Phillip Noyce

Není to tak dávno, co vojenský expert CIA Jack Ryan prožil dramatický závěr plavby ponorky Rudý říjen. Hon na ponorku přežil sice ve zdraví, ale riskantní podmořské manévry kapitána Ramiuse mu daly pořádně zabrat. Proto nebezpečnou kariéru aktivní služby raději vyměnil za klidnější závětří školní katedry. Všechno rázem změní jeden Ryanův přednáškový výlet do Londýna. Teroristické komando IRA zaútočí na vybraného člena královské rodiny bleskově a nečekaně, ale nikdo z tvrdých irských profesionálů ani ve snu nepočítal s jednou věcí. Ryanovi právě skončila přednáška, a to, že se zrovna nachází v blízkosti této akce, je pro pachatele útoku osudné. Atentát je překažen a z Ryana se stává hrdina, který si připisuje na svůj účet i smrt mladého teroristy Patricka Millera. Bohužel netuší, že jeho pomstychtivý bratr Sean Miller zůstává nerad někomu něco dlužen. Z Jacka Ryana a jeho rodiny se stává další terč irského zabijáka, který žije jen svou pomstou…

Napínavý thriller natočil režisér Phillip Noyce (Svatý, Jasné nebezpečí, Tichý Američan), jenž se přizpůsobil stylu literární předlohy autora akčních opusů Toma Clancyho, příliš nezatížených pravdivostí a logikou reality, do níž jsou zasazovány.

Při realizaci tvůrci vsadili především na akci a na herecký výkon hlavního představitele Harrisona Forda – který vystřídal Aleca Baldwina ve stejné postavě z filmu Hon na ponorku, na nějž tento snímek volně navazuje.

Dále hrají Anne Archerová (Cathy Muller Ryanová), James Earl Jones (admirál James Greer), Patrick Bergin (vůdce extremistů Kevin O’Donnell), Sean Bean (po mstě toužící Sean Miller).

Dále hrají: A. Archerová, R. Harris, P. Bergin, J. E. Jones, T. Birchová, S. Bean a S. L. Jackson. Režie Phillip Noyce

Napište nám