Aleš Háma a Jakub Wehrenberg vás provedou zábavným pořadem, ve kterém byl vyhlášen vítěz divácké ankety o nejlepší scénku (2013). Hosty pořadu byli: J. Bohdalová, G. Oplustil, L. Sobota, M. Dejdar a další. Režie D. Slabý

Zábavný pořad, ve kterém byl vyhlášen vítěz ankety o nejlepší komediální scénku. Diváci měli na výběr z třiceti pečlivě vybraných scének, které všechny patří k tomu nejlepšímu ze zlatého fondu televizní zábavy. Takže výběr té nejoblíbenější, nejzábavnější a celkově nejlepší nebyl vůbec snadný. Moderátoři Aleš Háma a Jakub Wehrenberg do své show pozvali i řadu významných hostů, jejichž jména jsou s oblastí televizní zábavy a humoru nerozlučně spjata. Mezi nimi i takové legendy jako Jiřinu Bohdalovou, Jiřího Lábuse, Luďka Sobotu, Martina Dejdara nebo Josefa Náhlovského. Takže si můžete být jisti, že mimo samotného vítěze divácké ankety se dozvíte i celou řadu zajímavých informací o svých oblíbených pořadech, veselé historky z jejich zákulisí a čeká vás i celá řada hudebních překvapení.

Videoukázky


Včera, dnes a zítra

Včera, dnes a zítra

Felix Holzmann a Iva Janžurová ve známé scénce u pokladny kina.

Felix Holzmann, Iva Janžurová
(režie: Josef Vondráček; 1985)

Není radno postavit se do fronty před pokladnou kina za Felixe Holzmanna! A už vůbec ne tehdy, když názvy filmů jsou pro něj řekněme lehce zavádějící. Jak se má někdo jako Felix Holzmann rozhodnout, na co jít do kina, když zatím jediná informace, kterou od zoufalé pokladní Ivy Janžurové dostává, je den promítání?


Těžký týden referenta Kubrta

Těžký týden referenta Kubrta

Oldřich Kaiser a Jiří Lábus v legendární scénce o referentu Kubrtovi, který marně čeká na gumičky.

Oldřich Kaiser, Jiří Lábus
(režie: Zdeněk Podskalský; 1988)

Referent, ten těžký život má. Celý týden čeká referent Jiří Lábus na gumičky, které ne a ne dorazit. A tak dennodenně vylévá litry nálevu a jeho pokleslou a chmurnou náladu mu dokáže zlepšit jen a jen jeho Staník s vozembouchem, Donaldem, šotkem apod.


Mrazík

Mrazík

Nejznámější ruská pohádka Mrazík ve zkratce, v podání Martina Dejdara

Martin Dejdar
(režie: František Polák; 1992)

Když se chce, všechno jde. A o tom, že jde udělat z velké ruské výpravné pohádky malou půvabnou a navíc neuvěřitelně vtipnou skeč, přesvědčil Martin Dejdar. A vystačil si úplně sám!


Anežka Lídlová

Anežka Lídlová

Nervózní učitelku Anežku Lídlovou dokonale zamotá režisér.

Jiřina Bohdalová, Vladimír Dvořák, Vlastimil Bedrna a další
(režie: Petr Soukup; 1988)

Učitelka Anežka Lídlová by ráda před celým národem vyzdvihla přednosti nejen své, ale především své milované třídy. A jak už to tak bývá, nervozita, kamera a režisér se svými připomínkami vykonali své. Doma před zrcadlem jistě vzorně a pečlivě natrénovaný příspěvek vzal za své, a tak se na konci příspěvku dozvídáme, co všechno vykonala třída Antonína Mlčocha a jaké má plány do budoucna.


Jste slabší, máte padáka

Jste slabší, máte padáka

Parodie na televizní soutěž – vyhraje slabší nebo silnější soutěžící?

Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Jiřina Bohdalová
(režie: František Polák; 2002)

V parodii na kdysi populární vědomostní pořad se u soutěžních stolků sešli dva. Téměř vševědoucí Jiří Lábus, kterého ani ty nejsložitější otázky nedokážou zaskočit, a Jiřina Bohdalová, která naopak tápe i při sebejednodušší otázce. O tom, kdo se stane nakonec vítězem, rozhodují nejen otázky, ale i Oldřich Kaiser jako nekompromisní průvodce pořadu.


Techtle mechtle

Techtle mechtle

Laďka Kozderková po návratu lázní řeší, zda by měly po techlích přijít i mechtle.

Laďka Kozderková, Jiří Lír
(režie: Alexej Nosek; 1980)

Laďka Kozderková je počestná, dvacet let vdaná žena, která ovšem po návratu z lázní řeší zásadní problém. Během svého pobytu se seznámila s někým, s kým má techtle. Ale mechtlím se zatím brání. Už jen proto, že ji před nimi rodiče varovali. Co poradí své pacientce odborník a sexuolog Jiří Lír?


Klíště

Klíště

Jiří Lábus si přinesl z lesa vetřelce – klíště Oldřicha Kaisera.

Oldřich Kaiser, Jiří Lábus
(režie: Zdeněk Podskalský; 1991)

Dnes již všichni ví, že na procházku lesem spojenou třeba se sběrem hub je potřeba se důkladně připravit a chránit se před jeho případnými nežádoucími obyvateli, například před klíšťaty. Toho se ale nedržel Jiří Lábus, a tak se stalo, že si z lesa donesl nejen košík plný hub, ale i jedno velmi zákeřné klíště – Oldřicha Kaisera.


Lůďa

Lůďa

Lůďa – Jiří Lábus má problém. Pomůže mu Oldřich Kaiser?

Oldřich Kaiser, Jiří Lábus
(režie: Zdeněk Podskalský; 1986)

Lůďa je ve vývinu a trochu to s ním mlátí. Zřejmě nastala doba, kdy je dobré navštívit odborného lékaře. Nebohý Lůďa se vydá společně se svojí přítelkyní Ivetkou k psychologovi Oldřichu Kaiserovi, který se snaží přijít na to, jak nejlépe nevyzrálému puberťákovi z jeho trablů pomoci.


Tonda má ženskou

Tonda má ženskou

Hádka „tradiční manželské“ dvojice Jiřina Bohdalová a Vladimír Menšík

Jiřina Bohdalová, Vladimír Menšík
(režie: Ivo Paukert; 1973)

Jiřina Bohdalová, jako půvabná manželka se vrací domů později, než obvykle, neboť řeší se svojí přítelkyní nevěru jejího manžela. Vladimír Menšík ovšem pro samaritánské chování své manželky příliš velké pochopení nemá. Zejména proto, že některé problémy se s prázdným žaludkem špatně chápou.


Tour de France

Tour de France

Karel Šíp jako český zástupce na legendárním závodu Tour de France

Bolek Polívka, Karel Šíp
(režie: Rudolf Chudoba; 1999)

O tom, že Tour de France je náročný cyklistický závod, není pochyb. Také se na startu objevují jen výborní cyklisté a do cíle dojedou jen ti opravdu nejlepší. Jak to na závodech asi vypadá, čím vším si musí závodníci projít, jaké nástrahy a svízele je během závodu čekají, to vše se Bolek Polívka snažil ve své Manéži předvést „závodníkovi a českému reprezentantovi“ Karlu Šípovi.


Maďarština

Maďarština

Jiří Wimmer se snaží naučit Karla Černocha správnou maďarskou výslovnost.

Jiří Wimmer, Karel Černoch
(režie: Alexej Nosek; 1982)

Maďarština je velmi náročný a pro většinu lidí velmi nesrozumitelný jazyk. A odborníků na ni je velmi málo, a tak když Karel Černoch dostane za úkol naučit lidi zpívat maďarsky, požádá o pomoc jednoho z mála renomovaných překladatelů Jiřího Wimmera.


V restauraci

V restauraci

Felix Holzmann servíruje Františku Budínovi pivo nevalné chuti a trochu unavený řízek.

Felix Holzmann, František Budín
(režie: Zdeněk Podskalský; 1974)

Restauraci „U nudle“ neodhadnutelné cenové skupiny vládne vrchní Felix Holzmann. A ten se kvůli příchozímu hostu – Františku Budínovi – rozhodně nehodlá přetrhnout. Už od příchodu do restaurace provází hosta samé nepříjemnosti – jídelní lístek slouží jako podložka pod viklajícím se stolem, nabídka je zoufalá a prakticky jediný pokrm k objednání je studený a navíc tuhý řízek, který je možné zapít kalným pivem nevalné chuti.


Surio Mario

Surio Mario

Miloslav Šimek dělá rozhovor s obyvatelem Honolulu Suriem Mariem Juarezem Ferdinandem.

Jiří Krampol, Miloslav Šimek
(režie: Eduard Sedlář; 1989)

Maškarní bál v národním podniku Špuntana vrcholí, a tak si reportér může vybírat z množství komických masek a převleků. Ovšem Surio Mario není vůbec pro smích, naopak, je vycvičen pro boj ve vysoké trávě!


Nad dopisy diváků

Nad dopisy diváků

Hlavní šéfredaktor pro televizní přestávky doktor Lumír Práskal odpovídá nebo spíš díky své specifické dikci neodpovídá na otázky zvídavého redaktora.

Luděk Sobota, Miloslav Šimek
(režie: Jiří Adamec; 1981)

Hlavní šéfredaktor pro televizní přestávky doktor Lumír Práskal odpovídá, nebo spíš díky své specifické dikci neodpovídá, na otázky zvídavého redaktora. Dozvíme se také, že televizní diváci v přestávkách obdivují „hrající si kaťata“, aneb „Deset, dvacet,třicet – narodil se prcek!“


Kvíz

Kvíz

Felix Holzmann a František Budín v zábavném kvízu o zajímavé ceny.

Felix Holzmann, František Budín
(režie: Alexej Nosek; 1974)

Odborník na rozprašování lesní vůně Felix Holzmann se nečekaně a neplánovaně stane součástí zábavné hry o ceny – kvízu. Přílišnými znalostmi zrovna nevládne a na otázky typu „Kde je Zanzibar?“ nebo „Kde leží Addis Abeba?“ odpovídá svým typicky prostým způsobem. Na druhou stranu ale i on dokáže tazatele, průvodce soutěží Františka Budína svými „otázkami na zkoušku“ dostat do úzkých. Ani on totiž nedokáže správně odpovědět Felixi Holzmannovi na to, kdo mu včera vypil ve špajzce rum.


Telátko - Delon

Telátko - Delon

Dialog u telátka – je otec Lábus podobný Delonovi a syn Kaiser herci Kaiserovi?

Oldřich Kaiser, Jiří Lábus
(režie: Zdeněk Podskalský; 1986)

Olda má problém. Chce se totiž stát Kaiserem, kterému je až nápadně podobný. Jeho otec, Jiří Lábus stojí před problémem, jak synovi tuhle lehce pubertální představu vymluvit. A tak se za svým synem vydá k telátku, aby si s ním promluvil jako chlap s chlapem.


Sněhurka

Sněhurka

Netradiční pojetí tradiční pohádky v podání Ivana Mládka.

Ivan Mládek
(režie: Ján Roháč; 1978)

Proč nedat starým věcem novou tvář? Možná takhle nějak přemýšlel Ivan Mládek, když vyprávěl dospělému publiku, navíc v silvestrovském pořadu, tradiční a všemi oblíbenou pohádku o Sněhurce a sedmi trpaslících. A tak se diváci dozvěděli, že Sněhurka nebyla zpočátku příliš hezká, vypadala spíš jako krokodýl, že byla barvoslepá a chudáci trpaslíci skončili v ZOO.


Porodnice

Porodnice

Když se Vladimír Menšík dozví, že se mu narodila sedmá holčička, chce ji vyměnit za chlapečka.

Vladimír Menšík
(režie: Ivo Paukert; 1972)

Po tolika dcerách pochopitelně chce každý otec konečně nějakého toho mužského následovníka rodu. Ale jak to udělat, když se proti němu spikli i porodník se sestrou? A jak si zařídit chlapečka bez protekce? Řešením můžou být dvojčátka.


Pohádka o princi se šroubečkem

Pohádka o princi se šroubečkem

Otakar Brousek st. přednáší pohádku s nečekaným koncem.

Otakar Brousek
(režie: Zdeněk Podskalský; 1985)

Fenomenální recitátor a sólista činohry Vinohradského divadla, který na divadelních prknech ztvárnil nejednu charakterní roli, nás seznámí s pohádkou, která svou pointou šokovala celou kulturní frontu.


Manželé vypráví vtip

Manželé vypráví vtip

Manželé Vladimír Dvořák a Jiřina Bohdalová vypráví společně vtip.

Jiřina Bohdalová, Vladimír Dvořák, Jiří Lír
(režie: Pavel Háša; 1982)

Byl jednou jeden vtip. A ten vtip se svému hostu rozhodnou vyprávět hned dva – tedy manželská dvojice v podání Jiřiny Bohdalové a Vladimíra Dvořáka. Po nějaké době je nejen těžké se v samotném vyprávění vtipu vyznat a zorientovat, ale navíc dochází mezi manželi k bouřlivé výměně názorů. A pointa? Té se host Jiří Lír nedočkal.


Květinář(ka)

Květinář(ka)

Květinář(ka) Šimek učí Jiřího Grossmanna nakupovat květiny pro jeho milou

Miloslav Šimek, Jiří Grossmann
(režie: Ján Roháč; 1971)

Jiří Grossmann má problém. Neumí totiž zvolit správný druh květiny pro svoji milou. S pohřebním věncem, který kupoval posledně, příliš úspěchů neměl, a tak požádá svého přítele Miloslava Šimka o radu. Ten se s grácií zhostí role italské prodavačky květin a pomáhá Jiřímu Grossmannovi problém s květinami vyřešit.


Muzeum Karla Gotta

Muzeum Karla Gotta

Fenomenální Karel Gott se nemusí bát, že by se na něj někdy zapomnělo.

Jiřina Bohdalová, Karel Šíp, Karel Gott
(režie: Viktor Polesný; 2005)

Součástí Muzea Karla Gotta je „robot“ Karel, který je od skutečného Karla Gotta doslova k nerozeznání. A co víc, za mírnou úplatu si ho lze vzít domů. Je mnoho slečen a dam, které by daly kdoví co za čas prožitý ve společnosti Mistra. Odolá této lákavé nabídce Jiřina Bohdalová a stráví s Karlem Gottem nezapomenutelný víkend?


Pozdní příchod do orchestru

Pozdní příchod do orchestru

Virtuóz Jiří Wimmer přišel pozdě na koncert. Co na to dirigent Jiří Wimmer?

Jiří Wimmer
(režie: František Polák; 1996)

V orchestru se nikdo nesmí ulejvat. Ani flétnista, který má v symfonii zahrát jen pár not. Nepřípustné je též nosit si s sebou svačinu a tajně ji ukrývat mezi partiturou. Démonický dirigent Wimmer ale vidí všechno, a tak flétnistu Wimmera zasloužený trest nemine.


Lucerna

Lucerna

Zkouška divadelní hry Aloise Jiráska, která naštěstí nespatřila světlo světa

Miloslav Šimek, Luděk Sobota, Petr Nárožný
(režie: Ján Roháč; 1973)

Klasiky není nikdy dost, proto je dobře, že se Petr Nárožný ujal iniciativy a pomáhá paní kněžně i mlynáři s nastudováním touho nelehkého úkolu. Nelehkého nejen proto, že kněžnu hraje Miloslav Šimek a mlynáře Luděk Sobota. Navíc má paní kněžna všude nejen kamení a mokřinu, ale i modřinu.


Krušnohorec

Krušnohorec

Josef Mladý hovoří o fiktivním národu Krušnohorců

Josef Náhlovský, Josef Mladý
(režie: Jiří Adamec; 1986)

Přednáška, která je spojena nejen s výpravou do dějin chrabrého národa z okolí dnešních Teplic, ale i s názornými ukázkami tradičního kroje a bájesloví.


U zubaře

U zubaře

Vladimír Dvořák jako zubař své pacientce někdy nerozumí

Jiřina Bohdalová, Vladimír Dvořák
(režie: Pavel Háša; 1977)

Návštěva zubaře není pro nikoho zrovna příjemnou záležitostí. Je to o to horší, že se svým zubařem si člověk ani moc nepopovídá. Jsou ovšem tací dentisté, kteří si na prapodivné huhňání svých pacientů se vždy otevřenou pusou už natolik zvykli, že v okamžiku, kdy na ně promluvíte hezky česky, jsou úplně mimo.


Schöne Haxen Mit Chlupen

Schöne Haxen Mit Chlupen

Co na tom, že Ivan Mládek německy neumí, hlavně, že má dáma pěkné nohy.

Ivan Mládek
(režie: Zdeněk Podskalský; 1988)

Ivan Mládek nemá problém s ničím. Rád převezme cenu Za přibližování české kultury jiným národům a ještě pohovoří s předávající v jejím rodném jazyce. Co na tom, že Ivan Mládek německy neumí, hlavně, že má dáma pěkné nohy.


Vědecký ústav pro výzkum chůze

Vědecký ústav pro výzkum chůze

Jiřina Bohdalová vědecká kolegyně z Ústavu normalizace kroků ohlásila návštěvu, aby jim předvedla něco, co ještě nikdo nikdy neviděl.

Vladimír Dvořák, Jiřina Bohdalová, Laďka Kozderková
(režie: Pavel Háša; 1984)

Vladimír Dvořák je ředitel Výzkumného ústavu chůze, jeho sekretářkou je Laďka Kozderková. Jiřina Bohdalová vědecká kolegyně z Ústavu normalizace kroků ohlásila návštěvu, aby jim předvedla něco, co ještě nikdo nikdy neviděl.


Výměna bytu

Výměna bytu

Vyměnit byt dá někdy zabrat a chce to i velký herecký talent.

Miloslav Šimek, Luděk Sobota, Petr Nárožný
(režie: Zdeněk Podskalský; 1974)

Když se chce člověk zbavit bytu, je třeba některé skutečnosti zamlčet nebo alespoň pozměnit. Fakt, že má někdo vlhký byt, přijde zajímavé snad jen potenciálnímu pěstiteli žampiónů. Trojice Šimek, Sobota a Nárožný si ve známé scénce mění role manželů a manželek s takovou rychlostí a vehemencí, že nad tím rozum zůstává stát.


Hlustvisihák

Hlustvisihák

Hlustvisihák zjišťuje jaké to je na vojně, jak by se tam líbilo synovi a jak by se tam měl.

Lubomír Lipský, Miroslav Homola
(režie: Ivo Paukert; 1965)

Legendární postava estrád šedesátých i sedmdesátých let se jde zeptat, jaké jsou aktuální podmínky při vykonávání základní vojenské služby a zda vojna udělá chlapa i z Máni. Pokud ovšem Máňa už dávno není chlap!

Ivo Šmoldas o humoru ve scénkách

Ivo Šmoldas o humoru ve scénkách

Stopáž80 minut
Rok výroby 2013
 ST
ŽánrZábava