Setkání Orchestru Ferdinanda Havlíka s Jiřím Suchým.
Hosté: J. Molavcová, E. Pilarová, N. Urbánková, D. Kubová, M. Drobný, P. Bobek a další. Kamera J. Lebeda. Režie I. Paukert.

Když se řekne jazz a swing, vybaví se člověku jméno Ferdinand Havlík. A s ním jeho orchestr. Řekne-li se Orchestr Ferdinanda Havlíka, nutně musí následovat Semafor.

Fenomenální český klarinetista, skladatel a kapelník původně začínal jako houslista, pak mu ale učaroval klarinet a altsaxofon, s nímž působil v orchestrech J. A. Šubrta, A. Kavky, Z. Bartáka a J. Procházky. Následovalo angažmá v nově vznikajícím divadle Semafor, kde posléze Ferdinand Havlík aranžoval a interpretoval takřka všechny písně Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého a zároveň doprovázel i dlouhou řadu zpěváků. Sám vystupoval jako hudebník a herec v mnoha inscenacích Semaforu. Se svým orchestrem zde uváděl i vlastní koncertní pořady (Dvacet, Koncert). Po smrti Jiřího Šlitra se stal hlavním skladatelem Semaforu a nesmazatelně se tak zapsal do jeho dějin. V pořadu zazní převážně písně Jiřího Šlitra – Rybí polévka, Jehličí, Jazzová koleda, ale též Vánoce, Vánoce Jaromíra Vomáčky a Merry Christmas Anthony Andersona.

Napište nám