Předchozí díl | Následující díl

Adventní koncert 2013

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 19  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přímý přenos z Břevnovského kláštera je věnován občanskému sdružení Práh z Brna. Účinkují: E. Janečková, J. Potměšil, P. Janů, M. Kubišová, A. Langerová, V. Hudeček, K. Englichová, O. Lébr, Hradišťan, Thuri Ensemble, Martinů Voices, K. Štolba a J. Mráček. Režie A. Rezek

První Adventní koncert vysílaný přímým přenosem z Tereziánského sálu Břevnovského kláštera byl věnován občanskému sdružení Práh v Brně. Již čtrnáct let poskytují pomoc dospělým lidem s duševním onemocněním, hlavně se schizofrenií a těžkými depresemi. Jejich klienti přicházejí do tohoto zařízení z psychiatrických léčeben či od ambulantních psychiatrů, aby si obnovili dovednosti a schopnosti ztracené v důsledku nemoci a umožnilo jim to pak návrat do běžného života či práce. Provozují chráněné bydlení, chráněné dílny a chráněná pracovní místa. Od města Brna získali dům, který nutně potřebuje rekonstrukci, aby zde mohlo vzniknout další chráněné bydlení pro devět osob s duševním onemocněním.

Koncert přinesl 1 162 698 korun. Oproti loňskému prvnímu koncertu je to zhruba o 300 tisíc korun více. Prostřednictvím DMS poslali lidé podle předběžných odhadů 950 tisíc korun, v telefonických rozhovorech během koncertu pak přislíbili více než 200 tisíc korun.

Slavnostní zahájení čtyř adventních koncertů, na kterém se představil např. komorní pěvecký sbor Martinů Voices, Petra Janů, Marta Kubišová s Anetou Langerovou, Václav Hudeček nebo kapela Hradišťan, sledovalo více než 300 tisíc dospělých diváků.

Přehrát video

Celkem za všechny čtyři koncerty se podařilo nashromáždit 4 917 775 Kč, což bylo o zhruba 1 milion korun více než v loňském roce. Prostředky budou rovnoměrně rozděleny mezi 4 vybrané neziskové organizace, které vzešly z výběrového řízení.

Děkujeme za podporu

Stopáž: 57 minut – Rok výroby: 2013 – L
Žánr: Hudba
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu