Napoprvé se z omylu nestřílí – jen ho člověk nesmí opakovat… Mexická komedie o láskyplných ztrátách a nálezech (2000). Hrají: I. Castillová, M. Ávilaová, F. Guillénová, Sherlyn a další. Režie Alejandro Gamboa

Rosalía, Lourdes a Susana – tři nejlepší kamarádky. Všem jim je „sladkých šestnáct“, a právě jim začaly prázdniny. Všechny tři touží po lásce, ale každá má o ní trochu jiné představy. A hlavně – ne každý vyhlédnutý mládenec má pro dívčí ideály to pravé pochopení – obzvlášť v Mexiku, kde si pánská populace jen obtížně zvyká na ženskou emancipaci a nerada se vzdává svých privilegií „nadřazeného pohlaví“. Naštěstí příslušníci mladší generace už na tom tak špatně nejsou, i když i mezi nimi se najde stále ještě dost domýšlivých frajírků, kteří si o svém mužném kouzlu trochu moc myslí. Takže není divu, když děvče, přes všechny ideály a dobrá předsevzetí párkrát „narazí“. Nakonec se ale ten pravý přece jen objeví. Musí!

Komedie o trápení s první (a druhou) láskou byla po své premiéře v roce 2000 v Mexiku velmi dlouho na vrcholu žebříčků sledovanosti. Je to jistě také proto, že na ní jako na jednom z prvních jihoamerických snímků participovala významná hollywoodská společnost Warner Brothers. Ale možná i proto, že se tvůrci tak řečeno „trefili“ do pocitu mnoha mladých mexických dívek. I když zábavnou a lehkou formou, snímek i nám nabízí zajímavý exkurs do významné části privátního života v Latinské Americe, kdy stále ještě většina dívek a žen má potíže s prosazením vlastní samostatnosti na úkor „silnějšího pohlaví“.

Napište nám