Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 20  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Zeman bilancoval: Připomněl kontroverzní udělení milostí a děkoval Rusnokově vládě

  26. 12. 2013

  Praha – Prezident Miloš Zeman ve svém vánočním poselství bilancoval uplynulé působení na Hradě. Zeman prý splnil všech pět slibů, které dal občanům v prezidentské kampani či krátce po ni. Jeden z nich byl, že nebude vyhlašovat amnestie a omezí udělování milostí. V této souvislosti si rýpl i do svých předchůdců na Hradě, když připomínal kontroverzní milosti svých předchůdců. Zeman také poděkoval Rusnokově vládě, kde prý ministr zemědělství rozuměl zemědělství a ministr obrany problematice armády. Hlava státu tak narážela na vznikající koalici ČSSD, ANO a lidovců – Zeman má vůči některým zvažovaným ministrům výhrady.

 • Zeman se vrací k Masarykovi, pronese vánoční poselství

  26. 12. 2013

  Praha – Dnešek není jen vzpomínkou křesťanů na mučednickou smrt svatého Štěpána, jenž byl ukamenován za to, že uvěřil v Ježíše Krista, ale i dnem, kdy prezident Miloš Zeman pronese své první vánoční poselství ze zámku v Lánech. Jde tak o další prvek, kterým chce hlava státu podle svých slov navázat na tradici Tomáše Garrigua Masaryka. Zeman též - také dle vzoru Masaryka - obnovil tradici pravidelných rozhlasových rozhovorů Hovory z Lán. Projev prezidenta republiky odvysílá ve 13 hodin kromě ČT1 i televize Nova a Český rozhlas Radiožurnál, trvat bude 20 minut.

 • Další inspirace Masarykem. Zeman vymění novoroční projev za vánoční

  5. 12. 2013

  Praha - Miloš Zeman nenaváže na tradici prezidentských novoročních projevů. Místo toho bude mít 26. prosince vánoční poselství ze zámku v Lánech. Podle mluvčího Jiří Ovčáčka chce Zeman navázat na zvyk z první republiky, kdy podobné projevy měl československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Zemanovi předchůdci Havel a Klaus mluvili k občanům České republiky 1. ledna.

Stopáž: 12 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady