Záznam koncertu známého českého houslisty v netradičním repertoáru i prostředí haly Letiště Václava Havla v Praze.

Jedinečný koncert představil houslový virtuos Pavel Šporcl v prostorách Terminálu 2 Letiště Václava Havla. Uskutečnil se v rámci podzimního turné SPORCELAIN - GENERALI TOUR 2012. Vystoupení navazovalo na stejnojmenné popově-crossoverové album, které nese podtitul "Na perutích hudby do jiných sfér".

"Pro pražský koncert svého turné jsem dlouho a velmi pečlivě hledal nejvhodnější prostor. A protože celé turné nese podtitul Na perutích hudby do jiných sfér, nadchl jsem se pro letiště. Akce je prozatím nejrozsáhlejším a nejnáročnějším počinem mého týmu. Uvedení tak rozsáhlé show na Letišti Václava Havla na Praze 6 je pro mě obrovskou výzvou," vysvětluje umělec.

Projektem Sporcelain houslista přivádí přesvědčivý pohled na housle v 21. století a poprvé se také představuje jako autor a spoluautor hudby. Tímto počinem totiž vstupuje na horkou půdu popového světa. Skladby, které v programu zazněly, jsou různorodé - některé velice rytmické, jiné naopak velmi intimní.

Virtuosa doprovodila 4. prosince 2012 jeho kapela Šporcelán, složená z vynikajících muzikantů a členů známých popových kapel. Jako host vystoupila zpěvačka Tereza Černochová.

Celkový zážitek z koncertu umocnila velká světelná show a velmi ojedinělé provedení v kvadrofonním zvuku, který se na takovém druhu akce představil u nás vůbec poprvé.

Napište nám