Ondřej Vetchý v české komedii o radostech i strastech vesnického fotbalu.
Režie: Karel Kachyňa. Scénář: Karel Čabrádek. Hrají: Ondřej Vetchý, Jan Hrušínský, Zdeněk Palusga, Milan Šimáček a další.

Fotbalový team SK Vrátno bojuje o přežití. Aby se nepropadli do poslední ligy, jsou jeho funkcionáři ochotní snad úplně ke všemu: koupit nového brankaře (K. Halbich), na kterého ovšem nemají peníze, podplatit kapitána protivníka, aby zápas pustil, málem si vezmou za sponzora majitele pohřebního ústavu. Ale všechny snahy nejsou nic platné, poslední prohraný zápas ještě ztvrdí insultace rozhodčího (R. Skamene). Funkcionáři i fandové (M. Šimáček, J. Hrušínský, letošní oslavenec J. Hraběta a další) dali fotbalu vše, co mohli. Trénér (O. Vetchý) přijde o manželku (P. Mourková), sekretář (J. Hrušínský) o dceru (L. Vondráčková), která si ke všemu vezme fotbalového útočníka ze sousední vesnice, samotný předseda (L. Tokoš) dostane infarkt, když se dozvídá, že se propadli do „ligy pralesa.“ Ale beznaděj a deprese jim dlouho nevydrží, za pár týdnů zase vyráží za tím magickým kusem kůže – za fotbalovou míčem…

Režie: Karel Kachyňa. Scénář: Karel Čabrádek. Hrají: Ondřej Vetchý, Jan Hrušínský, Zdeněk Palusga, Milan Šimáček a další.

Napište nám