Absolventský ročník 2013

Při příležitosti otevření nové divadelní scény JAMU v Brně – Divadla na Orlí, se otevírá nejen diskuze na téma „herecký generační střet“, ale také úvaha o profesi herce jako takové. Miroslav Donutil se potkává s nastupující hereckou generací (2012). Režie R. Sedláček

Průvodce dokumentárního filmu a absolvent JAMU Miroslav Donutil, coby herec na profesním vrcholu, se setká se začínajícími herci. Je to střet nového, progresivního, idealisticko-naivního mládí, jehož jedinou perspektivou je účast v nekonečných seriálech s hercem Národního divadla. Výsledkem tedy bude konfrontace dvou pohledů na svůj život, z nichž jeden pátrá pamětí v přítmí minulosti, zatímco druhý mžourá do oslepujícího světla budoucnosti – oba v Brně, s nadsázkou řečeno – na stejné odpalovací rampě.

Dokument není oslavným traktátem o Miroslavu Donutilovi, ale analýzou určitého vzorku společnosti. Jaká je vlastně role herce v absurdní hře zvané „Realita a současnost“? Nad tím se zamýšlí jeden z nejvýraznějších soudobých režisérů Robert Sedláček.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 ST AD HD
ŽánrDokument