Dokument o natáčení jednoho z nejúspěšnějších filmů roku 2001, volného přepisu literárního bestselleru Joanne Harrisové.

ČOKOLÁDA je magický, romantický, komediálně laděný příběh o konzervativním městečku a ženě, která našla recept, jak ho změnit jediným soustem čokolády. Je nominován v pěti kategoriích na Oscara. Je to vyprávění o pokušení, trestu a osvobozující moci lidských smyslů. Klidnou hladinu městečka rozbouří vášně i strach vyvolané otevřením tajemného obchodu s čokoládou. Všechno začíná v malebném maloměstském prostředí jižní Francie, kde se za posledních sto let téměř nic nezměnilo. Jednoho dne začne foukat severní vítr a do zdánlivě klidných ulic přivane putující cizinku Vianne Rocher (Juliette Binoche) s dcerou Anouk (Victoire Thivisol). Vianne si pronajme prázdný, zaprášený obchod a přetvoří ho na útulné místo plné neodolatelné čokolády, která probudí skryté choutky obyvatel konzervativního městečka. Zpočátku nedůvěřují nezávislé svobodné matce, která nejeví zájem o náboženský život.

Pomalu se však osmělují a vcházejí do obchodu s tajemnými mayskými dekoracemi a Vianne si díky své kouzelné schopnosti uhádnout tajné touhy jednotlivců a uspokojit je tou správnou čokoládovou cukrovinkou postupně buduje reputaci.

Lasse Hallström je významný švédský filmový a televizní režisér. Začínal televizními filmy a romantickými komediemi. Poprvé na sebe v mezinárodním měřítku upozornil svým filmem Můj život jako pes (1985), který získal několik nominací na Oscara. Později natočil známý titul Co žere Gilberta Grapea (1993), kde se kromě Johnnyho Deppa představil tehdy neznámý Leonardo DiCaprio v roli retardovaného chlapce. Jeho předposlední film Zásady moštárny (2000) byl nominovaný na sedm Oscarů, z kterých získal dva za vedlejší mužskou hereckou roli (Michael Caine) a adaptovaný scénář

Napište nám