Zuzana Stivínová a Peter Bebjak v milostném dramatu o hledání partnerské harmonie a tolerance. Koprodukční snímek ČT.
Režie: Michaela Pavlátová. Scénář: Tina Diosi. Hrají: Zuzana Stivínová, Peter Bebjak, Vladimír Hajdu, Jana Hubinská a další.

Komorní psychologický snímek o manželské krizi slovenského skladatele Petra (P. Bebjak) a české klavíristky Evy (Z. Stivínová), kteří žijí ve vesnici na slovensko-maďarském pomezí, poskytuje dostatečný prostor pro citlivou studii mezilidských vztahů. Manželé bydlí ve venkovském domku s velkou zahradou. Zatímco Peter je pohlcen svou prací (kterou dělí mezi nutné kšefty a vlastní volnou tvorbu), Evě stále více vadí jeho nevšímavost i to, že se zde nemůže profesionálně uplatnit. Východisko se pokouší nalézt v milostném poměru se světáckým violoncellistou Andrejem (A. Hajdu), avšak záhy pochopí, že to je omyl. Peter se tajně trápí její nevěrou a postupně přehodnocuje své jednání. Nakonec si oba uvědomí, že jejich manželství má perspektivu. Do děje vstupuje ještě rozvedená sousedka Mária (J. Hubinská) s dvanáctiletou dcerkou Jankou (K. Svarinská), které se přistěhují do domku na jejich pozemku…

Režie: Michaela Pavlátová. Scénář: Tina Diosi. Hrají: Zuzana Stivínová, Peter Bebjak, Vladimír Hajdu, Jana Hubinská a další.

Napište nám