Komisařka Výrová s kolegy vyšetřuje vraždy spojené s korupcí, stopy vedou do nejvyšších míst. Premiéra čtyřdílné televizní minisérie z cyklu Detektivové od Nejsvětější Trojice. Hrají: K. Melíšková, M. Krobot, S. Majer, T. Voříšková, D. Novotný, M. Huba, M. Pechlát, E. Jeníčková a další. Scénář P. Jarchovský a M. Sýkora. Kamera M. Douba. Režie V. Tauš

Detektivové z oddělení násilné trestné činnosti v Olomouci pod vedením Marie Výrové jdou do finále při vyšetřování dvou vražd nyní už jasně propojených s rozsáhlou korupcí na Olomoucké univerzitě. Druhá strana udeřila nekompromisně proti týmu vyšetřovatelů, jehož členka Horová jim fatálně nahrála. Výrová se v téměř beznadějné situaci nevzdává a bojuje za každou cenu o to, aby vraždy byly vyšetřeny a pachatel odhalen a potrestán. Případ jde do finále, které je velkou zkouškou charakterů a i odolnosti policejní instituce při nezávislém a zákonném fungování.

V hlavních rolích detektivů se objeví výrazné herecké osobnosti: Klára Melíšková (Marie Výrová), Miroslav Krobot (Viktor Vitouš), Stanislav Majer (Pavel Mráz), Tereza Voříšková (Kristýna Horová) a Marek Dastlík (Vojta Kubík). Další velké role ztvárnili Martin Huba, Jiří Lábus, Martin Pechlát, Eva Jeníčková a Radim Špaček.

Do vysílání připravuje Česká televize další sérii z cyklu Detektivové od Nejsvětější Trojice s názvem Pět mrtvých psů. Realizace scénáře autorského tandemu Sýkora & Jarchovský se ujal stejně jako v Případě pro exorcistu Jan Hřebejk.

Stopáž69 minut
Rok výroby 2016
 P D ST AD HD
ŽánrSeriál 15+