Hudební klip Blue Shadows

Hudební klip Blue Shadows

Josef Štěpánek – kytara, Petr Ostrouchov – kytara, Martin Novák – bicí, James Harries – zpěv

Modré stíny jsou pokračováním divácky velice úspěšné první série Případ pro exorcistu. Východiskem se opět stala předloha Michala Sýkory, kterou pro televizní zpracování adaptoval scenárista Petr Jarchovský. Čtyřdílný televizní film se opírá o věrohodné vylíčení psychologie postav detektivů i podezřelých. Režie se ujal Viktor Tauš, který do látky vnesl velice originální obrazové zpracování a mimořádnou atmosféru napětí, takže detektivku proměnil téměř v politický thriller.

„Detektivové od Nejsvětější Trojice Michala Sýkory a Petra Jarchovského jsou mezi detektivními sériemi výjimeční tím, že každý jejich příběh je vyprávěn na platformě trochu jiného žánru,“ vysvětluje režisér Modrých stínů Viktor Tauš a dodává: „Archetypálně tak ve mně evokují rytířské příběhy, jejichž žánr a forma se mění spolu se světem a protihráči, se kterými jsou na svých výpravách konfrontováni. Případ pro exorcistu byl žánrově detektivkou, kde se hrdinové v každém díle zabývají jedním podezřelým, a postupně tak směřují k odhalení skutečného vraha. Modré stíny jsou více thrillerem, neb napětí nevychází jen z toho, kdo je vrah, ale především z nemožnosti jeho usvědčení. Detektivové tu jsou postaveni před možná silnějšího protihráče, než jsou oni sami. Čím více se detektivové přibližují k vyřešení případu, tím většímu čelí ohrožení, a to i ve svých osobních životech. Nejsilnějšímu tlaku je vystavena majorka Výrová, pro kterou její kolegové představují nejbližší lidi, za které cítí odpovědnost. Případ Modrých stínů se tak pro detektivy stane velmi osobním. Věřím, že v tom také spočívá jeho jedinečnost.“

V hlavních rolích detektivů se objeví výrazné herecké osobnosti: Klára Melíšková (Marie Výrová), Miroslav Krobot (Viktor Vitouš), Stanislav Majer (Pavel Mráz), Tereza Voříšková (Kristýna Horová) a Tomáš Dastlík (Vojta Kubík). Další velké role ztvárnili Martin Huba, Jiří Lábus, Martin Pechlát, Eva Jeníčková a Radim Špaček.