Jsou–li si dva lidé souzeni, najdou se navzdory prostoru a času. Nebo pomůže chytré dítě! Tom Hanks a Meg Ryanová v americké romantické komedii.
Dále hrají. B. Pullman, R. Malinger, R. O’Donnellová a další. Režie: Nora Ephronová.

"Příběh téměř pohádkový o kouzlu a moci lásky" - i tak bychom mohli nazvat romantickou komedii režisérky Nory Ephronové. Zdánlivě nic nového pod sluncem, ovšem pokud autoři vsadí na ty správné představitele (což je v případě Meg Ryanové a Toma Hankse předem zaručeno), na jejich bezprostřední civilní projev a vtipné dialogy, pak může vzniknout v pravém slova smyslu divácký film.

Architekt Sam se po smrti své milované ženy přestěhuje s osmiletým synkem Jonášem z Chicaga do Seattlu. Nechtěně získá popularitu, když musí kvůli Jonášovi mluvit v rozhlasovém pořadu, věnovaném různým lidským problémům. O "Samotáře v Seattlu", jak ho nazve autorka pořadu, se od té doby začne zajímat řada žen, přesvědčených, že právě ony nahradí zemřelou manželku. Samovo vyprávění zaujme i emancipovanou baltimorskou novinářku Annii, připravující právě svoji svatbu s usedlým Walterem. Navzdory velké vzdálenosti a díky Jonathanovi se Sam a Annie jednoho dne potkávají, příznačně na vrcholu Empire State Building v New Yorku.

Na diváckém úspěchu snímku má vedle výborných hereckých výkonů podíl i citlivá hudba Marca Shaimana a kamera Svena Nykvista.

Napište nám