Robin Williams a Julia Robertsová v hlavní roli výpravné pohádkové fantazie Stevena Spielberga na motivy knížek o Petru Panovi.
Dále hrají: D. Hoffman, B. Hoskins, M. Smithová a další.

Fantaskní příběh vznikl na motivy oblíbené dětské knihy J. M. Barrieho Peter Pan, vyprávějící o příhodách holčičky Wendy a jejích bratrů v pohádkové zemi Nezemi, kam ji zanese kouzelný chlapec Peter Pan. Spielbergův Peter Pan se už dávno rozhodl vyrůst a stal se úspěšným a velmi zaneprázdněným podnikatelem. Na Vánoce navštíví s ženou a dvěma dětmi babičku Wendy v Londýně. Zatímco jsou rodiče na večírku na počest Wendy, Kapitán Hook děti unese do země Nezemě, o jejíž existenci už Petr nemá ani ponětí. Stejně tak zapomněl, kým kdysi byl. Udivený muž se ocitne ve světě pohádek a musí svést boj s vlastní pohodlností a dospělou arogancí vůči snění. Stojí tváří v tvář dávnému protivníkovi kapitánu Hookovi, který si chce přisvojit jeho děti. Dospělý Petr Pan však už není to co kdysi býval. Neumí létat ani šermovat. Jen ti nejmenší poznají svého "Petra Pana" a dávají mu poslední šanci.

Výpravný Spielbergův snímek s množstvím efektů o nezbytnosti snění, fantazie a rodinné soudržnosti, přináší výborné herecké výkony Robina Williamse a Dustina Hoffmana i půvabné Julie Robertsové v roli maličké víly Zvoněnky.

Napište nám