Tom Cruise a Renée Zellwegerová v romantické komedii o úspěšném sportovním agentovi, který všechno ztratil, ale potkal velkou lásku. Americký film oceněný Oscarem.
Dále hrají: C. Gooding Jr., B. Huntová, K. Prestonová, J. O’ Connell, J. Mohr, J. Lipnicki, R. Kingová a další. Scénář a režie: Cameron Crowe.

Jerry Maguire je špičkovým sportovním agentem, kterého kolegové obdivují, stejně jako mu tajně závidí jeho úspěch. To všechno platí jen do chvíle jakéhosi "prozření" na konferenci v Miami, kde sepíše několikastránkové prohlášení, v němž se zabývá etickou stránkou své profese. Pak už s ním jde rázem všechno s kopce. Jerry je vyhozen z práce, bývalí kolegové se k němu obracejí zády. Nakonec zastupuje jediného klienta, jímž je nepříliš úspěšný hráč profesionálního fotbalu Rod Tidwell. Skutečnou oporou v práci se Jerrymu stává sympatická mladá učetní Dorothy, matka šestiletého Raye. Boj o všechno, na čem mu záleží, ale teprve začíná... Romanticky laděnou komedii natočil režisér Cameron Crowe (Singles) podle vlastního scénáře, na němž pracoval několik let. Uplatnil v něm zkušenosti žurnalisty a schopnost proniknout do prostředí, měl přitom rovněž neobyčejně šťastnou ruku při výběru hereckého obsazení, v snímku se ovšem objevuje také řada známých sportovních osobností a komentátorů. Jerryho Maguiera představuje hollywoodská hvězda Tom Cruise (Top Gun, Riskantní podnik, Legenda, Bouřlivé dny, Barva peněz, Narozen 4. července, Rain Man, Pár správných chlapů a Interview s upírem), který za herecké pojetí této úlohy obdržel Zlatý glóbus a Cenu americké Národní filmové rady. Černošského hráče fotbalu Roda Tidwella ztvárnil Cuba Gooding, Jr. (Ztracený Iziáš), který byl za svůj výkon ve vedlejší roli oceněn Oscarem. V dalších rolích vystupují René Zellwegerová (Deník Bridget Jonesové), Bonnie Huntová (Jumanji), Eric Stoltz (Těla v klidu a v pohybu, Rob Roy), Kelly Prestonová (Dvojčata) a Beau Bridges (Báječní Bakerovi hoši).

Napište nám