Deset matadorů, kteří zažili ranou éru Československé televize, se vrací na místo činu, aby spolu ještě jednou připravili živé televizní vysílání. Dokumentárním pořadem Martina Duška připomínáme 90. narozeniny televizní hlasatelky a moderátorky Kamily Moučkové, která se nevšedního experimentu zúčastnila (2014)

Zábavná i dramatická dokureality o desítce někdejších televizních matadorů, scházejících se po letech s odhodláním ještě jednou připravit a živě odvysílat zábavný komponovaný program. Legendy televizní zábavy a publicistiky, jako scenárista Gustav Oplustil, hlasatelky Heda Čechová a Jarmila Šusterová, zpravodajská redaktorka Kamila Moučková, kameraman Jiří Lebeda a další, spojili na bezmála dva týdny síly, oprášili své profese, a vrátili se do prostor Kavčích hor ukázat, že na to ještě mají.

Dokument je vyprávěn klasickým stylem „filmu o filmu“. Kromě mnohdy vypjatých okamžiků, nastávajících při spolupráci velmi rozdílných individualit, tak dokument přibližuje i jak se podobné pořady připravovaly za éry počátků vysílání Československé televize. Zachycuje vztah starší generace k televiznímu médiu a je tak vlastně netradiční oslavou práce v televizi jako takové.

Pásmo „Vzpomínky na minulost“

Pásmo „Vzpomínky na minulost“

Sestřih vysílání z července 2013

Kamila Moučková
hlasatelka a moderátorka

Kamila Moučková

* 8. 4. 1928

† 24. 11. 2020


Stopáž67 minut
Rok výroby 2013
 ST HD
ŽánrDokument