Televizní matadoři padesátých a šedesátých let se vrací na místo činu, aby společně připravili ještě jedno živé vysílání. Nevšední pocta legendám i médiu televize jako takovému.
Parta Analog

Zábavná i dramatická dokureality o desítce někdejších televizních matadorů, scházejících se po letech s odhodláním ještě jednou připravit a živě odvysílat zábavný komponovaný program. Legendy televizní zábavy a publicistiky, jako scenárista Gustav Oplustil, hlasatelky Heda Čechová a Jarmila Šusterová, zpravodajská redaktorka Kamila Moučková, kameraman Jiří Lebeda a další, spojili na bezmála dva týdny síly, oprášili své profese, a vrátili se do prostor Kavčích hor ukázat, že na to ještě mají.

Dokument je vyprávěn klasickým stylem „filmu o filmu“. Kromě mnohdy vypjatých okamžiků, nastávajících při spolupráci velmi rozdílných individualit, tak dokument přibližuje i vzrušující přípravu podobných pořadů v éře počátků vysílání Československé televize. Zachycuje vztah starší generace k televiznímu médiu, a je tak vlastně netradiční oslavou práce v televizi jako takové.

I díky tomu je pořad vhodnou příležitostí, jak si připomenout dnešní významné životní jubileum Kamily Moučkové (*8. 4. 1928), která v experimentu dostala příležitost znovu si vyzkoušet roli hlasatelky zpravodajství. V Televizních novinách se s ní diváci setkávali od roku 1957 až do roku 1970, kdy byla kvůli účasti na protiokupačním vysílání ve dnech srpnové okupace vládním dekretem z pozice odvolána. Po krátkém působení v dabingu nakonec musela Československou televizi opustit. Diváci ji mohli opět na obrazovkách spatřit až po roce 1990, kdy moderovala cykly Objektiv či Barvy života. Za své morální kvality, které prokázala i jako signatářka Charty 77, obdržela roku 2013 Cenu Arnošta Lustiga a medaili Za zásluhy převzatou z rukou prezidenta ČR.

Parta Analog na sociálních sítích

Napište nám