Byli dokonalý pár, dokud je nezačal vydírat nájemník jejich domu. Americký thriller.
Hrají: M. Griffithová, M. Modine, M. Keaton, Mako a další. Režie John Schlesinger

Milencům Patty a Drakeovi se podařilo splnit jejich velký sen. Společně si koupí na půjčku polorozpadlý viktoriánský dům v poklidné čtvrti Pacific Heights. Aby mohli lépe splatit dluh bance, začnou větší část opraveného domu pronajímat. Jedním z nových obyvatelů domu se tak stává vždy elegantně oblečený a důvěryhodně vyhlížející Carter Hayes. Patty s Drakem ale brzy zjistí, že nezaplatil slíbenou část nájmu předem. A než se oba vzpamatují z prvního šoku, změní se Carter v rafinovaného sadistu, který jim v jejich vlastním domě udělá ze života pravé peklo…

Napínavý psychologický thriller natočil režisér anglického původu John Schlesinger (narodil se 16. února 1926 a zemřel 25. července 2003). Připomeňme alespoň, že na svém tvůrčím kontě má slavné filmy Drahoušek, Půlnoční kovboj (za nějž dostal Oscara), Neděle, zatracená neděle, Den kobylek a Maratonec.

Jeho snímek o vydírání majitelů vlastním nájemníkem zaujme nejen působivým zpracováním tématu, ale i skvělým hereckým obsazením. Patty Palmerovou hraje Melanie Griffithová (Něco divokého, Jedna navíc), jejího milence Drakea Goodmana vytváří Matthew Modine (Birdy, Manželství s mafií, Opravdová blondýnka). Úlohu psychopatického nájemníka Cartera Hayese ztělesnil Michael Keaton (Noční směna, Beetlejuice, Batman a Batman se vrací).

Hrají: M. Griffithová, M. Modine, M. Keaton, Mako a další. Režie John Schlesinger

Napište nám