Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 74  
Sdílet
| Poslat odkaz

Neobyčejný příběh o touze po svobodě a velkých životních rozhodnutích z podhůří Himálaje. Režie V. Bradáčová. Dále spolupracovali: T. Nováček, A. Dvořák, J. Klenka a V. Krincvajová

Neobyčejný příběh o touze po svobodě a velkých životních rozhodnutích odehrávající se v podhůří Himálají. Hlavní postavou nového českého celovečerního dokumentárního filmu je slovenská muzikantka a herečka Dorota Nvotová, která k celému snímku také zkomponovala hudbu, a její nepálské alter ego Fulmaya žijící v Nepálu. Sled autentických situací, doteky jinakostí vzdáleného světa, lidské opravdovosti a překvapivá katarze čeká na diváky v příběhu, jehož scénář napsal s nadsázkou řečeno osud hlavní hrdinky.

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Čaj o třetí s Fulmayou

  5. 7. 2013

  Karlovy Vary - Slovenská herečka Dorota Nvotová před pár lety odstřihla svou hereckou kariéru a odstěhovala se do Nepálu. O jejím nepálském životě a aktivitách natočila Vendula Bradáčková dokument Fulmaya - děvčátko s tenkýma nohama. Hovořila o něm na karlovarském festivalu při Čaji o třetí 5. července v přímém přenosu na webu ČT24. Záznam najdete v tomto článku.

 • Fulmaya napovídá, že svět dokáží změnit géniové, blázni a někdy i naivky

  23. 5. 2013

  Dokument Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama přináší portrét člověka, který se chová nekonvenčně, ale díky tomu dokáže reflektovat věci, které většina lidí přehlíží. Někdy se tak děje z pocitu, že stejně není možné nic změnit, jindy z vrozené lhostejnosti. Protagonistka filmu Dorotka Nvotová oproti tomu jde do všeho s plným nasazením, bez přemýšlení, intuitivně a bez ohledu na důsledky. Většinou je nařčena z naivity, ale dokument režisérky Venduly Bradáčové, na kterém se koprodukčně podílela i České televize, odhalil, že spíš než o naivitu se jedná o životní postoj. Neprochází situacemi nepoznamenána, ale odmítá ke složitostem a komplikacím života přistupovat jinak, třebaže rozvážněji, protože tím by ztratila sama sebe.

 • Fulmaya: Ano, v charitě se podvádí, přesto mám víru v lidi

  21. 5. 2013

  Praha - Herečka a muzikantka Dorota Nvotová žila několik let v Nepálu, kde také dostala své nové jméno - Fulmaya. Stejně pojmenovali tříleté děvčátko, které zachránila z ulice. Jejich příběhy se prolínají v dokumentu, jenž vypovídá mimo jiné i o zneužívání charitativních peněz. Nepálskou odyseu Doroty Nvotové natočila režisérka Vendula Bradáčová v koprodukci České televize.

Stopáž: 73 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST  HD
Žánr: Dokument
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje