Host: Philip Zimbardo, psycholog, koordinátor Stanfordského vězeňského experimentu, emeritní profesor na Stanfordově univerzitě. Moderuje: Daniel Stach (2015)

Jak tenká je hranice mezi dobrem a zlem? Jak a proč se dobří lidé obrátí ke zlu? Byli bychom všichni za určitých podmínek zlí? V Hyde Parku Civilizace odpoví profesor Philip Zimbardo, psycholog, autor a účastník proslulého Stanfordského vězeňského experimentu. Povahu dobra a zla se snažil vystopovat i v novodobých věznicích, podrobně zkoumal týrání vězňů v Abú Ghrajbu. O temnějších stránkách lidské povahy i tom, jak se bránit zlu kolem nás, už v sobotu v osm večer na ČT24…


Original versions

Philip Zimbardo, psychologist, author of the Stanford Prison Experiment

How thin is the line between good and evil? How and why good people become evil. Would we all become evil under certain conditions? Professor Philip Zimbardo, a psychologist and the author and participant in the famous Stanford prison experiment, will answer these questions in Hyde Park Civilization. He also researched the nature of good and evil in modern prisons and prisoner abuse at Abu Ghraib. In Hyde Park Civilization, he talked about the dark side of human nature as well as about how to protect ourselves against evil.

English version

English version

Philip Zimbardo, psychologist, author of the Stanford Prison Experiment


Obrazem

Natáčení Hyde Parku Civilizace s Philipem Zimbardem

Podívejte se do zákulisí natáčení Hyde Park Civilizace s profesorem Philipem Zimbardem. Předtáčku si užíval stejně jako my. A jak už určitě víte, jako první host se v přestávce natáčení převlékl.


Stopáž55 minut
Rok výroby 2015
 HD
ŽánrMagazín