Pronikne psycholog Richard Dreyfuss do duše autistického chlapce, který jediný zná vraha? Americký thriller.
Dále hrají: L. Hamiltonová, J. Lithgow, B. Faulkner, L. Tylerová, J. T. Walsh a další. Režie Bruce Beresford

Jake Rainer patří ke špičkovým psychiatrům ve službách zákona. Přesto je v jeho minulosti stín, který ho nutí se předčasně uchýlit do ústraní a předstírat spokojený rodinný život po boku milované ženy Karen.

Když ho šerif Mitch požádá o pomoc ve zvláště komplikovaném případě, Jake dlouho váhá. Ve hře je chlapec, autistické dítě, které se stalo doma pravděpodobně svědkem brutální vraždy vlastních rodičů. Nikdo z vyšetřovatelů s ním neumí jednat a malý Tim propadá záchvatům zuřivosti. Uklidnit ho umí pouze jeho sestra Sylvie. Jake se snaží proniknout za Timovo mlčení. Postupně se začíná do případu citově angažovat tak jako za starých časů. Myslí si, že má k Timovi blíž a blíž. Ale svědek stále mlčí a nedá ani nejmenší znamení. Anebo znamení dává, ale okolí je neumí přečíst…

Napínavý thriller natočil režisér australského původu Bruce Beresford (1940), který se do povědomí našich diváků zapsal celou řadou snímků, k nejslavnějším patří „Řidič slečny Daisy“ (1989).

Svůj napínavý snímek postavil i na oduševnělém herectví hlavního protagonisty Richarda Dreyfusse, který své herecké mistrovství dokázal již ve filmech „Loučím se, děvče“ (1978), za který získal Oscara, či ve snímku „Opus pana Hollanda“ (1995), který nedávno vysílala ČT.

Ve vedlejší roli se objevuje i vycházející mladičká hvězda Liv Tylerová.

Dále hrají: L. Hamiltonová, J. Lithgow, B. Faulkner, L. Tylerová, J. T. Walsh a další. Režie Bruce Beresford

Napište nám