Fotografka Nguyen Phuong Thao je ve svém oboru uznávanou osobností. Opakovaně se dočkala ocenění v soutěži Czech Press Photo

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Paní Thao prošla ve Vietnamu mimořádně náročným studijním programem, aby jí bylo umožněno se dále vzdělávat v zahraničí. Konkrétní zemi si však vybrat nemohla, Prahu jí přidělil los. Z mladičké introvertní dívky se postupně stala uznávaná fotografka, která portrétovala i Miloše Formana. A to se k fotografování dostala úplnou náhodou.

Třináctidílný cyklus představuje cizince žijící na území České republiky tak, jak je dost často odmítáme vidět. Jako obyčejné lidi, kteří mají své rodiny, práci a koníčky. Jako ty, kteří nám pomáhají, kteří nás baví a přitom po nás nechtějí nic víc než šanci být sami sebou. Všichni přitom mají stejné problémy i radosti jako Češi, navíc jim na začátku stál v cestě obtížný jazyk a museli se obejít bez pomoci svých nejbližších.

V krátkých osmiminutových epizodách popisují svoji minulost, přítomnost i budoucnost, jež je pro ně spjata s Českou republikou.

Stopáž8 minut
Rok výroby 2012
ŽánrDokument