Předchozí díl | Následující díl

Hospoda U Druhé šance

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Nová zábavná reality show, ve které sledujeme rozmanitou skupinu soutěžících, kteří právě dostali svou „druhou šanci“. Nejlepší z nich získá práci kuchaře v nově otevřené restauraci. Kamera P. Kožušník. Režie J. Bělohlavý

První sociální reality show v České televizi. V průběhu několika měsíců v ní sledujeme barvitou skupinu soutěžících, jimž se sice život různými způsoby zkomplikoval, ale kteří právě dostali druhou šanci. V rámci pořadu se učí vařit a fungovat v provozu restaurace, získávají novou kvalifikaci a mají šanci najít stálé zaměstnání - ten nejlepší z nich bude zaměstnán jako kuchař v nově otevřené restauraci. Záleží na každém z nich, na jejich snaze, pracovitosti a vůli, jestli nakonec druhou šanci využijí nebo ne.

Řemeslu je učí mistr nadmíru povolaný - kuchař Dalibor Navrátil, držitel francouzského řádu za gastronomii. Jak to chodí ve skutečné restauraci, se dozvídají od svého potenciálního zaměstnavatele - podnikatele, hudebníka a majitele několika restaurací Marcela Lesníka Woodmana. Všichni absolvují oficiální rekvalifikaci, která jim otvírá nové možnosti v jejich praktickém životě. Nic při tom nedostanou zadarmo.

Soutěžící plní rozmanité gastronomické úkoly, překonávají nelehké překážky často ve velice inspirativním prostředí a zdokonalují se jak v kuchařském umění, tak ve schopnosti být součástí fungujícího týmu a obstát v prostředí reálné restaurace. Soutěžících postupně ubývá, někteří selžou, jiní přestávají stačit kladeným nárokům, až se nakonec v přímém souboji o vysněné místo kuchaře v nové restauraci utkají dva finalisté.

Zábavná, atraktivní a přesto velice lidská reality show nabízí divákům jedinečné lidské příběhy a zajímavé osudy jednotlivých soutěžících, skrze ně lze nahlédnout některá palčivá sociální témata. Stejně tak pořad přináší drama boje o svůj sen, napětí a vzrušení i zábavu.

Diváci spolu se svými hrdiny prožívají nelehkou cestu k vysněnému cíli, obdivují i nenávidí naše dva odborníky a společně se soutěžícími se zdokonalují ve vaření. Mohou sledovat nepřikrášlený pohled na skutečnou podobu práce v restauraci i nahlédnutí pod pokličku kuchařské profese. Důležitým hrdinou celého pořadu je Ostrava a ostravský region, kde se celá zábavná show odehrává.

Přes všechny peripetie, nadšení z dílčích úspěchů i stres z domnělých příkoří, brali nakonec všichni soutěžící svou účast v projektu jako pozitivní zkušenost, která je pro ně motivací a impulsem k tomu, aby si svůj život dali do pořádku a vedli jej jinými cestami než doposud. Slovy jednoho z finalistů: "Kdyby nic jiného, tak teď vím, že se dá žít jinak a udělám pro to všechno!"

Přehrát video

Soutěžící

Diskuse diváků
 • Jaroš 11. 12. 2013 00:15

  šizuňk Woodman

  podívejte se na tento článek se seznamem hospod, kde dostali pokuty za největší šizení h…

 • Frank L. 10. 11. 2013 17:09

  Buffalo

  Hi buffalo. tady frank z arizony. to je teda neuveritelne. Dostal jsem echo od…

 • sisi 7. 11. 2013 23:56

  skvělý pořad

  pořad byl výborný, měl malou propagaci, takže jsem ho sledovala až na internetu. Nejvíc mě do…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 50 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Seriál | Zábava
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Hlasujte
Kterému soutěžícímu nejvíc fandíte?
9 % 273 hl. Adam 4 % 112 hl. Evžen 20 % 571 hl. Jiřina 6 % 180 hl. Nikola 4 % 108 hl. Peťa 8 % 224 hl. Petr 13 % 362 hl. Radim Buffalo 24 % 698 hl. Simona 4 % 126 hl. Standa 8 % 227 hl. Václav

Celkem 2881 hlas