Divoký západ se právě stal ještě divočejším. Americký western.
Hrají: E. Estevez, K. Sutherland, L. Diamond Phillips, Ch. Slater, W. Petersen, A. Ruck, R. D. Call, J. Coburn, B. Getty a další. Režie: Geoff Murphy

Úspěch westernu Mladé pušky (zavedený český název je nepřesný, správné by bylo Mladí střelci), natočeného v roce 1988, který se pokusil demýtizovat postavu proslulého pistolníka Billyho Kida, vedl zákonitě o dva roky později ke vzniku volného pokračování Mladé pušky II.

Osudy slavného desperáta byly zpracovány už mnohokrát, a to nejen v literatuře či ve filmu, ale např. i formou baletu (jeho autorem nebyl v roce 1938 nikdo menší než Aaron Copland!), a stejně tak nová není ani snaha o jeho demýtizování.

Snímek se odvíjí jako vyprávění vetchého staříka, který o sobě tvrdí, že je Billym Kidem, a vyvrací (historicky dokázané!) tvrzení, že byl v roce 1881 zastřelen svým někdejším přítelem Patem Garrettem.

Snímek Mladé pušky II je svým záměrným popíráním historických skutečností i efektním zpracováním určen především mladší divácké generaci, která ani nemůže pamatovat starší filmová zpracování proslulé legendy – např. Kolt pro leváka (1958; režie Arthur Penn) s Paulem Newmanem či Pat Garrett a Billy Kid (1973; režie Sam Peckinpah) s Krisem Kristoffersonem.

Roli Billyho Kida tady (stejně jako v Mladých puškách) vytvořil Emilio Estevez a jeho kumpány ztělesnili další populární herci Kiefer Sutherland (Doc Scurlock), Lou Diamond Phillips (Chavez) a Christian Slater (Dave Rudabaugh). V úloze zámožného rančera Chisuma poznáme veterána žánru Jamese Coburna (který v Peckinpahově verzi legendy hrál Pata Garretta) a v malé roličce se tu objevuje tehdy neznámý Viggo Mortensen.

Moderní střih filmu dotváří pod závěrečnými titulky i píseň Jona Bona Joviho Blaze of Glory, která byla oceněna Zlatým glóbem a nominována na Oscara.

Hrají: E. Estevez, K. Sutherland, L. Diamond Phillips, Ch. Slater, W. Petersen, A. Ruck, R. D. Call, J. Coburn, B. Getty a další. Režie: Geoff Murphy

Napište nám