Stačil zlomek vteřiny a jeho život má cenu několika milionů. Americký sci-fi thriller.
Hrají: E. Estevez, M. Jagger, A. Hopkins, R. Russoová, J. Banks, A. Plummerová, D. Johansen a další. Režie Geoff Murphy.

Píše se rok 2009. Úspěšný závodník Alex Furlong je při havárii vymrštěn z kabiny svého automobilu. Ke svému zděšení po prvním "procitnutí" zjišťuje, že nezůstal naživu ve své době, ale byl pomocí stroje času vržen do budoucnosti. Nijak si tím nepolepšil. V novém, podivném světě není nepohodlným cizincem, ale "freejackem" - jehož tělo má být výhodně využito. Furlong brzy také zjistí, že za jeho smrt může nelítostný zabiják Victor Vacendak získat miliony…

Film, který natočil Geoff Murphy (Mladé pušky II), vznikl podle povídky Nesmrtelnost, jejímž autorem je uznávaný klasik sci-fi literatury Robert Sheckley. Scénář napsal Ronald Shusett, jehož jméno nalezneme i v titulcích známých snímků Vetřelec či Total Recall, také tentokrát nezapře vyraznou obraznost, expresivitu a cit pro pravidla žánru. Autorem hudby je známý skladatel Trevor Jones (Excalibur, Gulliverovy cesty). Roli Alexe Furlonga hraje Emilio Estevez (Mladé pušky), v dalších úlohách vystupují populární zpěvák skupiny Rolling Stones Mick Jagger (Victor Vacendak) a Anthony Hopkins (boháč Ian McCandless).

Napište nám