Zvláštní agent švédské tajné služby proti teroristům i mezinárodnímu zbrojařskému spiknutí. Švédský akční thriller podle předlohy Jana Guilloua.

Žádný agent švédské tajné služby nemá právo zabíjet. A to za žádných okolností. Leda že by se jednalo o nutnou sebeobranu nebo to bylo v zájmu státu. Tímto kodexem se řídí i tajný agent Hamilton, který je právě na misi v pohraničních horách Uzbekistánu. Jako řidič pronikl do skupiny nejhledanějších evropských překupníků zbraní, kteří neznámým zájemcům nabízejí technologicky vyspělé strategické rakety. Hamilton odhalí mezinárodní zbrojní spiknutí a zjistí, že k masivnímu teroristickému útoku má brzy dojít přímo na švédské půdě.

Akční thriller vznikl podle novely švédského spisovatele Jana Guilloua, který se proslavil právě populární knižní sérií s hlavní postavou špiona Carla Hamiltona přezdívaného Coq Rouge (Červený kohout). Na základě úspěchu prvního snímku vzniklo v nadcházejícím roce volné pokračování Hamilton: Pokud jde o vaši dceru.

Film, zpracovaný v dravém moderním stylu americké série o agentu Bourneovi, režírovala dánská režisérka Kathrine Windfeldová, pro kterou to byl její druhý celovečerní projekt po thrilleru Útěk (2009). S ohledem na vysoké řemeslné i žánrové kvality jejích filmů nepřekvapí, že v její filmografii také figurují díly vysoce ceněných skandinávských kriminálních seriálů jako Wallander, třetí série Zločinu a druhé série Mostu.

Napište nám